Superkup / 5. listopada 2024.

Ferencvaros osvojio Superkup

Pritajeno smo se nadali, ali smo i ostali u nadi. U očekivanjima da bi možda Jug Adriatic osiguranje mogao učiniti podvig i usred Budimpešte, pred dupkom ispunjenim tribinama Bela Komjadi plivališta, mogao svladati aktualnog prvaka Europe i osvojiti europski Superkup. Potvrdilo se ipak ono što smo realno znali ipak i ranije, Ferencvaros je jača momčad. U biti, Ferencvaros je u ovom trenutku ne samo branitelj naslova pobjednika Lige prvaka, već ove sezone možda i glavni favorit za novu europsku krunu. Imaju sastav u kojem sve ‘frca’ od kvalitete i zvijezda, te su djelić toga pokazali u subotu navečer.

Ferencvaros je pobjedom nad Gosparima osvojio svoj 5. Superkup Europe.

Prve dvije četvrtine je naša momčad održavala ritam s domaćinom. Jedna od ideja trenera Kobešćaka sigurno je bila držati rezultatsku izjednačenost što je duže moguće, te time lagano stvarati, podizati nervozu kod domaćina. Nakon prve polovice utakmice jugaši su čak i vodili – 5:4. U nastavku je Ferencvaros uključio turbo motore. Posebno onaj desni, na desnoj strani.

Naime, u trećoj četvrtini su dvojica ljevaka, Marton Vamos i Dušan Mandić postigli obojica po 2 pogotka ili 4 od ukupno 5 domaćina. Ferencvaros je u osam minuta preokrenuo rezultat od 4:5 do 9:6.

U zadnjoj četvrtini su jugaši u dva navrata uspjeli smanjiti na dva gola zaostatka (9:7 i 10:8), ali dalje ili bolje od toga jednostavno nije išlo. Suparnik je bio bolji i na tomu im valja čestitati.