Iz inozemstva / 6. ožujka 2021.

EUROKUP – uzvrat 1/8 finala, ždrijeb četvrtfinala u utorak, 9. III.

Osam momčadi koje su se plasirale u četvrtfinale Eurokupa su – Mladost Zagreb, Radnički Kragujevac, Crvena zvezda Beograd, OSC Budimpešta, Szolnok, Sabadell, Vouliagmeni Atena i Dinamo Moskva. Ovih 8 sastava u utorak će, 9. ožujka doznati suparnike u novom krugu natjecanja jer će se tada obaviti ždrijeb parova četvrtzavršnice Eurokupa, kako doznajemo iz LEN.

Načelno, svi sastavi koji su slavili ili stekli određenu prednost u prvoj utakmici su i prošli dalje, iako je bilo i uzbuđenja. Jedna utakmica primjerice uopće nije odigrana. Momčad Strasbourga našeg trenera Igora Računice s kolonijom Hrvata je diskvalificirana! Naime, ovaj klub uopće nije obavio PCR testove na koronavirus, te su temeljem pravila LEN izbačeni iz natjecanja bez mogućnosti igranja uzvrata. Za Francuze šteta jer imali su iz prve utakmice u Kragujevcu samo jedan gol zaostatka.

Uzbudljivo je bilo u Ateni gdje je Vouliagmeni u posljednjim minutama izborio pobjedu nad Novim Beogradom, a junak utakmice je Šibenčanin Andrija Bašić. Naš je igrač naime dao dva uzastopna pogotka u zadnjoj četvrtini u zadnje četiri minute i preokrenuo rezultat iz vodstva Novog Beograda 8:7 u pobjedu Vouliagmenija 9:8! Još jedan pogodak djelo je drugog hrvatskog igrača, Luke Lozine (za 6:5). Sjajan uspjeh grčkog sastava kojeg trenira hrvatski trener Hrvoje Koljanin.

Malo iznenađuje vrlo visoka pobjeda Sabadella nad Mediterranijem, budući da je u prvoj utakmici bilo neodlučeno.

REZULTATI

Mladost – Barcelona 7:6 (11:9)

Strasbourg – Radnički 0:5 b.b. (10:11)

OSC – Pays d’Aix 20:9 Gluhaić 1 za poražene (22:6)

C. zvezda – Lille 7:6 (12:9) Krizman 3, Kujačić 1 za Lille

Szolnok – Primorac 17:16 (18:8)

Mediterrani – Sabadell 6:17 (9:9)

Vouliagmeni – Novi Beograd 9:8 (7:7) Bašić 2, Lozina 1 za Grke

Dinamo Moskva – Sintez Kazanj 9:6 (14:12)

Napomena: Masno otisnutim slovima su navedeni četvrtfinalisti, a u zagradi iza rezultata je rezultat prve utakmice odigrane prije tjedan dana.