Eurokup – Split: Mornar BS poražen od Matara

EUROKUP – Kvalifikacijski turnir u Splitu, 1. kolo

MORNAR BS – MATARO 5:7 (1:2, 2:0, 1:3, 1:2)

SPLIT – Plivalište Poljud. Suci: Rovida (Italija) i Margeta (Slovenija).

MORNAR BS: Podrug, R. Akrap, K. Kreković, Solje, Čalić, D. Akrap 1, Buzdovačić 1, Pavlović, Bušelić, Jerković 1 (1), Krolo, Ban 2, Kordić. TRENER: Danijel Burić.

MATARO: M. Gomez, Veich, Cardona, Cruz, Cerda, Simarro, Pont 2, P. Gomez 1, Pica, Triola, Guimaraes 3, Dominguez 1, De la Fuente.

PETERCI: Mornar BS 1-1, Mataro -.

OSOBNE POGREŠKE: Mornar BS 10, Mataro 13.

TREĆA OSOBNA POGREŠKA: K. Kreković (21), Čalić (23), Veich (30), Cerda (32).

Mornar Brodospas nije dobro počeo kvalifikacijski turnir Eurokupa kojem su Splićani domaćini na poljudskom bazenu. U prvom su kolu bolji se pokazali suparnici iz Matara, predgrađa Barcelone, koji su obime napravili značajan korak k jednom od prva dva mjesta koje vode u daljnji tijek natjecanja.

Sama utakmica je bila izrazito izjednačena, te su se momčadi tri i pol četvrtine izmjenjivale u vodstvu koje je u pravilu bilo tek minimalno. Odluka je međutim ‘pala’ u završnim minutama. Još malo manje od pet minuta prije kraja, golom Marina Bana, domaćin je imao egal (5:5). No, to je ujedno bio i posljednji pogodak Splićana. U posljednje tri minute pogađaju zato gosti. Prvo Pont za vodstvo Matara 6:5, da bi pobjedu trasirao najbolji igrač gostiju, inače najbolji brazilski vaterpolist Gustavo Guimaraes golom minutu i 26 sekundi prije kraja. Brazilac je i inače s tri pogotka bio najbolji pojedinac susreta.

U drugoj utakmici ove skupine, druga španjolska ili katalonska momčad, Mediterrani je očekivano pobijedio belgijski Antwerpen 19:6. Za Belgijce je 2 gola postigao Osječanin Toni Opačak.

U subotu, u 2. kolu splitskog turnira, Mornar BS igra protiv Antwerpena (20.00), dok će derbi odigrati dva katalonska sastava, Mataro – Mediterrani (18.30)