Euro kup / 15. listopada 2022.

EUROKUP – Solaris u 2. kvalifikacijskom krugu

Europski ples Šibenčana u kvalifikacijama Eurokupa sigurno će se nastaviti i u drugom krugu izlučnog dijela nadmetanja. U biti, ovakav se epilog nazirao i ranije, pa i prije utakmice protiv španjolskog kluba Echeyde, a nakon pobjede nad sastavom s Tenerifa, baš nikakve dvojbe nema. Iz skupine i inače dalje idu prve četiri momčadi, no Solaris je nakon četiri odigrane utakmice i s isto toliko pobjeda jasno u samom vrhu.

Španjolci su bili svladani, ‘razbijeni’ u drugoj četvrtini. Nakon izjednačene prve dionice (3:3), drugu su četvrtinu igrači naše momčadi ‘izbušili’ mrežu Španjolaca, dobili taj dio igre vrlo uvjerljivo (6:0), te s ukupnih 9:3 na polovici utakmice, istu praktički zaključili. Solaris je osim napadački odigrao sjajno u defanzivnom pogledu. Primjerice, Echeyde je imao jako lošu realizaciju igrača više, 1-11! Komplimente valja poslati na adresu Šibenčana.

Šibenčani u subotu od 10.30 po hrvatskom vremenu igraju posljednju utakmicu na solunskom turniru, po svemu sudeći samo za prestiž, a suparnik je domaći PAOK.