Euro kup / 2. listopada 2021.

EUROKUP – Solaris se plasirao u 2. krug kvalifikacija

Šibenčani su se plasirali u drugi krug kvalifikacija za Eurokup! Uvjerljivom pobjedom nad ruskim Šturmom 2002 iz Čehova, u 4. kolu šibenskog turnira prvog kvalifikacijskog kruga, Solaris je kolo prije kraja osigurao najmanje drugo mjesto. S ovog su turnira prolazak osigurali Solaris i talijanski prvoligaš Palermo, a s tko će dalje s kojeg mjesta odlučit će njihov nedjeljni dvoboj. Utakmica za prestiž, za prvo mjesto u Crnici.

Solaris je ‘pregazio’ Ruse u uvodnih već 12-13 minuta. Toliko je trebalo momčadi trenera Jure Marelje da povedu 5:0 – Pelicarić, Malenica, dvaput Penava, pa onda još i Koprčina. U biti, jako je malo nedostajalo pa da zapišemo kako Šturm 2002 polovicu utakmice nije postigao gol. Nedostajalo je samo 7 sekundi. Toliko je sekundi prije kraja druge četvrtine, Dmitrij Aleksejev pogodio iz ukupno petog napada Šturma s igračem više. Još jedan pokazatelj nemoći gostiju s krajnjeg istoka Europe. Drugi su pak pogodak postigli 6 sekundi prije kraja treće četvrtine. I… to je bilo sve od Rusa. U zadnjih osam minuta, naša je momčad još jednom snažno nasrnula na goste i odvela ih do minus 10 (12:2 za Solaris).

U prvoj utakmici 4. kola, Palermo je svladao Carouge Ženevu čak 33:1.