Euro kup / 13. listopada 2022.

EUROKUP – Solaris krenuo pobjedom

Solaris je pobjedom otvorio prvi kvalifikacijski turnir Eurokupa u grčkom Solunu. U 1. kolu, naša je momčad suvereno svladala njemački sastav Ludwigsburga 11:5 , iako je početak bio malo iznenađujući.
Ludwigsburg je naime dobio prvu četvrtinu 3:0, u drugoj je poveo i 4:1, a onda se momčad trenera Marelja ‘uozbiljila’, zaigrala kako zna i konačan rezultat je visoka pobjeda 11:5. Koliko je to u skoro pa pune tri četvrtine bilo nadmoćno od Solarisa, dostatno govori i podatak da je Ludwigsburg u tom dijelu igre postigao, nakon vodstva 4:1, tek jedan pogodak!
Ludwigsburg je inače hrvatskim poznavateljima vaterpola poznat kao klub u kojem igra čak 8 Hrvata. Ondje su redom Nino Blažević (kapetan momčadi), pa Ivan Pisk i Josip Katuša (dvojica vratara), zatim ljetos iz Mladosti Jakov Škiljić (centar), zatim od prije su još ondje i Zvonimir Anđelić i Kristijan Lipar, ali Hrvati su i Ivo Džaja, kao i Vitor Pavičić-Capucho koji dolazi iz hrvatsko-portugalskog braka, te koji je sam izjavio za njemačke medije da bi jednom volio zaigrati u nekom hrvatskom klubu. Dok se to ne ostvari, našao je “najhrvatskiji” izvan Domovine. Ujedno, i trener ove momčadi je Hrvat, bivši mladostaš Marko Martinić.
U biti, u cijeloj momčadi Ludwigsburga igra samo jedan Nijemac (Bauer), a u postavi su još po jedan Bugarin, Gruzijac, Srbin i Španjolac.
Dosta o Ludwigsburgu. Naš Solaris sljedeću utakmicu igra u petak u 17.00 sati po našem vremenu protiv nizozemskog De Zaana.