Euro kup / 3. listopada 2021.

EUROKUP Solaris izgubio u utakmici s 41 isključenjem!

Šibenčani su dakako prošli u drugi kvalifikacijski krug Eurokupa, što je bilo znano i prije posljednjeg kola. Stoga poraz od vrlo jakog talijanskog prvoligaša Palerma, još k tomu minimalan (9:10) nema nekih težih posljedica. No, sama je utakmica obilovala nevjerojatno velikim brojem osobnih pogrešaka. Suci su ih dosudili ukupno čak 41, računajući i peterce. Samo kaznenih udaraca je bilo čak 7 ukupno (3 za domaćina, 4 za goste).

Po tri osobne su od Šibenčana dobili centar Bulat (već u 10. minuti!), te Penava, Goreta, Kovaljenko i N. Štrkalj. Tako je na koncu trener Jure Marelja na raspolaganju u zadnje četiri minute imao ukupno samo 8 igrača u što računamo i obojicu vratara. Nije nešto puno bolje prošao ni Palermo. Sicilijanci su ostali prijevremeno bez četvorice igrača. Kada još k tomu dodamo i žuti karton gostujućem treneru, ispada da su suci imali pune ruke posla. Srećom pa se radilo o utakmici dvije prvoplasirane momčadi koje su prolazak dalje još ranije osigurali, pa će ova utakmica i neke brojke s nje ostati samo kao kuriozitetno sjećanje. Uostalom, baš kao i podatak o realizaciji igrača više koji je kod Solarisa bio 4-12, a za Palermo 4-19!

Palermo je inače bio cijelo vrijeme u vodstvu s golom do dva razlike, da bi u zadnjoj četvrtini s dva uzastopna gola Roka Pelicarića, Solaris poravnao na 9:9 pet minuta prije kraja. Odlučujući su pogodak Talijani postigli tek iz peterca, četiri minute prije kraja.

Drugo mjesto našeg Solarisa i nastavak nadmetanja u euro-kvalifikacijama, bez sumnje je vrlo lijep rezultat Šibenčana u poprilično jakoj konkurenciji.

Prije utakmice Solarisa i Palerma, sastali su se Sant Andreu i Šturm 2002, a pobijedio je španjolski sastav 17:7.

Konačan poredak: Palermo 12, Solaris 9, Sant Andreu 6, Šturm 2002 3 i Carouge Ženeva 0.

Osim Šibenika, u nedjelju su završeni turniri prvog kruga kvalifikacija za Eurokup i u Siracusi, Utrechtu i Novom Sadu. Sa svih turnira su se u drugi krug kvalifikacija plasirale samo po dvije prvoplasirane momčadi. Izdvojimo da su iz skupine u Siracusi, igrači Strasbourga za kojeg igraju naši David Babić i Antonio Buha također izborili prolazak dalje. U zadnjem su kolu (u nedjelju) oni svladali izravnog suparnika, grčki Peristeri 8:7 golom 42 sekunde prije kraja. Za Strasbourg je Babić postigao 2, a Buha 1 gol.

Skupina Siracusa – Ortigia 9, Strasbourg 6, Peristeri 3 i Ludwigsburg 0.

Skupina Utrecht – Vasas 12, Šabac 5, Utrecht 4, Lille 4 i Duisburg 3.