Euro kup / 1. listopada 2021.

EUROKUP Solaris i do druge pobjede!

Nakon pobjede u 1. kolu nad švicarskim Carougeom, potom za Šibenčane slobodnog petka prijepodne, budući da su bili slobodni u 2. kolu, Solaris je u 3. kolu prvog kvalifikacijskog turnira Eurokupa, ostvario vrlo značajnu pobjedu. Štoviše, čak i uvjerljivu nad španjolskim prvoligašem Sant Andreu, iz istoimenog gradića nedaleko od Barcelone. Pobjeda koja Solarisu otvara vrata prolaska dalje, odnosno ona će se sigurno i otvoriti u slučaju subotnje pobjede nad ruskim Šturmom 2002 koji baš ne plijeni osobitom kvalitetom.

Za sraz Solarisa protiv Sant Andreua očekivali smo puno više posla i problema. Odnosno, možda smo precijenili Katalonce, bili preoprezni glede Šibenčana. Bilo kako bilo, epilog sraza u Crnici nije mogao biti ljepši. Druga je četvrtina bila prijelomna. U njoj je domaćin stvorio čak 5 pogodaka prednosti, dobivši tu dionicu s pomalo nestvarnih 6:1. U ovoj je četvrtini curilo na sve strane u gostujućem sastavu. Kako u obrani koja je primila toliko golova, ali ništa bolje nije bilo niti u napadu. U toj su dionici uostalom promašili peterac. I to prvi, jer u početnim minutama treće četvrtine, propustit će realizirati i drugi peterac. U trećoj je dionici Sant Andreu ipak uspio malo smanjiti zaostatak (na tri gola minusa za njih odnosno 8:5 za Solaris), ali zatim je slijedio završni udarac. Nova ‘petarda’ (5 golova) u suparnikovoj mreži, te je Solaris s velikih 13:6 došao i do druge pobjede u isto toliko odigranih utakmica.