Liga prvaka / 9. listopada 2021.

EUROKUP – Ortigia bolja od Šibenčana

Vaterpolisti Solarisa pretrpjeli su i drugi poraz na kvalifikacijskom turniru Eurokupa u Budimpešti. Bolja od Sunčanih bila je talijanska Ortigia (11:7), te ovime Solaris privodi kraju svoj ovosezonski put u Europi. Ostaje im još samo nedjeljna utakmica protiv Sabadella.

Realno, nastup šibenskog sastava u drugom kvalifikacijskom krugu ovog natjecanja je ovog trenutka i optimum Solarisa. Budimpeštanski turnir je Sunčanima odlično poslužio kao niska jakih utakmica, protiv iskusnijih momčadi, ali u kojima je naša momčad za vjerovati barem još malo ‘narasla’. Kako momčadski, tako i pojedinci među njima.

Talijani su trasirali put pobjede već u uvodnih osam minuta nakon kojih su vodili 4:1. Kada je početkom druge četvrtine Rossi iskoristio igrača više i za 5:1, bila je to točka na i ove utakmice, glede konačnih ishoda. Uostalom, Ortigia najvećim dijelom ostatka utakmice i nije ispuštala ovu prednost, s tim da su u nekoliko navrata vodili i s 5 golova razlike (9:4, 10:5, 11:6).

Utakmica je zato obilovala osobnim pogreškama, žutim kartonima za obojicu trenera, petercima. Nije baš bilo nezanimljivo…

Još je zanimljivije ipak bilo u prethodnoj utakmice subote u Budimpešti. Španjolski Sabadell je iznenadio domaći Vasas i slavio 6:4. Sasvim zasluženo jer domaćin nije niti u jednom trenutku. Uoči zadnjeg kola, tri se momčadi bore za prva dva mjesta. Ortigia bi trebala biti sigurna, ali pobijedi li Vasas (što im je imperativ u nedjeljno prijepodne), te svlada li Sabadell momčad Solarisa (vrlo izvjesno), stvorit će se krug od tri sastava s po 6 bodova. Tada bi mogla odlučivati međusobna gol-razlika. Nedjelja u Mađarskoj bi mogla biti silno uzbudljiva.

Poredak nakon 2. kola: Ortigia 6, Sabadell 3, Vasas 3, Solaris 0.

Raspored 3. kola turnira u Budimpešti, 10. X.

(09.30) Sabadell – Solaris

(11.00) Vasas – Ortigia

Rezultati 2. kola skupine u Palermu: Strasbourg – BVSC 10:14 (Buha 2 za poražen) i Šabac – Palermo 8:14 (Bašić 4, Vlahović 2 za Talijane).

Poredak: Palermo 6, BVSC 6, šabac 0, Strasbourg 0.