Euro kup / 14. listopada 2022.

EUROKUP – Druga pobjeda Šibenčana

‘Sunčani’ ili momčad Solarisa ostvarila je i drugu pobjedu na kvalifikacijskom turniru Eurokupa u Solunu. Ovog puta je, u 2. kolu ‘pao’ nizozemski De Zaan – 9:5. Nimalo bezazlena momčad, a što su Nizozemci pokazali i dan ranije kada su ipak pomalo iznenađujuće u 1. kolu svladali domaći PAOK 7:4. Doduše, sa spoznajom napretka u nizozemskom vaterpolu posljednjih godina, možda se više i ne bi trebali čuditi ovakvim rezultatima.

Ispostavilo se da je ključ pobjede ostvaren u prvoj četvrtini u kojoj su Šibenčani poveli 3:0 (Jakovčević, Kreković i Butić). Ta tri razlike su momci trenera Marelje uspjeli sačuvati sljedeće dvije četvrtine, a onda u posljednjoj i još malo ‘podebljati’.

Šibenčani u subotu igraju dvije utakmice. Prvo protiv Montpelliera (08.30), te poslijepodne protiv španjolskog Echeydea (17.00).