Euro kup / 27. listopada 2022.

EUROKUP (kvalifikacije, Zagreb) – Remi Žabaca na startu

Nije baš u skladu s očekivanjima i nadanjima počeo turnir u Zagrebu, barem ne za našeg predstavnika, zagrebačku Mladost. Okončano je naime bez pobjednika (10:10), što vrlo vjerojatno sada daje dodatnu notu uzbuđenjima i neizvjesnosti na ovom turniru. Do posljednjeg kola.

Tijekom cijele utakmice Mladost je samo jednom bila u vodstvu, 3.25 minuta prije kraja utakmice kada je Gluhaić pogodio za 10:9. Zagrepčani su tek u nekoliko navrata uspijevali izjednačiti. U posljednjoj minuti se ukazala i prilika za pobjedu. Domaćin je naime imao zadnji napad na utakmici, 18 sekundi prije kraja, nakon minute odmora koju je pozvao trener Mladosti, Zoran Bajić.

Pet sekundi prije kraja Maroje Gluhaić je zatresao mrežu iz slobodnog udarac, ali su suci poništili pogodak odnosno nisu ga priznali jer je po njihovom mišljenju igrač Mladosti bio unutar 6 metara.

Inače, od početka utakmice i uvodnih minuta bilo je jasno da je Mediterrani sve samo ne jednostavan suparnik za Žapce koji su u početku imali i problema s branjenjem šuta s vanjske pozicije. U momčadi Mladosti najbolji strijelac bio je ljevoruki David Mijić (3 gola), a između vratnica je nakon prve četvrtine branio ipak i Jerko Jurlina.

U drugoj utakmici 1. kola, Honved je pobijedi kotorski Primorac 8:7.

Mladostaši se u petak (28. X.) u 2. kolu sastaju protiv grčkog predstavnika, PAOK-a iz Soluna. Utakmica počinje u 19.00 sati, a možete ju pratiti i u stream-prijenosu na LEN TV odnosno preko naše web stranice. Nakon ove utakmice će u petak u kasnijem večernjem terminu igrati Mediterrani – Honved.