Euro kup / 29. listopada 2022.

EUROKUP (kvalifikacije, Zagreb) – Novi poraz mladostaša

Zagrebačka je Mladost u trećem nastupu u kvalifikacijskog skupini Eurokupa, a koja se igra na bazenu uz Savu, pretrpjela i drugi poraz. Nakon remija s Mediterranijem (10:10), pa poraza od grčkog PAOK-a iz Soluna (9:11), u subotu su Žapci izgubili i od mlađahnog sastava Primorca iz Kotora. Završilo je 10:9 za goste iz Crne Gore.

Ovog puta su Zagrepčani čak dobro i krenuli, otvorili su utakmicu vodstvom 2:0 i 3:1, ali tu su stali. Već do kraja prve dionice je suparnik preokrenuo na 4:3 u svoju korist, da bi dvije minute prije poluvremena bilo čak 8:3 za Kotorane! Mladostaši su se fanatičnom upornošću uspjeli u potpunosti vratiti, izjednačiti na 8:8 sredinom zadnje četvrtine, ali nije išlo dalje ili više od toga. S nova dva gola, gost je poveo 10:8 s tim da su deseti pogodak postigli pola minute prije kraja i tako si osigurali pobjedu.

Mladosti još preostaje u nedjelju u podne odigrati utakmicu s neporaženim Honvedom, ali Zagrepčani su se dakako oprostili od europskih utakmica za ovu sezonu.