Euro kup / 30. listopada 2022.

EUROKUP (kvalifikacije, Zagreb) – Mladost slavila na kraju

Mladostaši su u posljednjoj utakmici posljednjeg kola kvalifikacijske skupine Eurokupa u Zagrebu, svladali pobjednika cijele skupine, budimpeštanski Honved 12:11. Mađarska je momčad još u subotu navečer ili kolo prije kraja osigurala prolazak dalje, u osminu finala, štoviše osigurali su i prvo mjesto u Zagrebu.
Ovo ipak ne umanjuje vrijednost pobjede zagrebačke momčadi. To je rezultat koji svoju vrijednost za momčad Mladosti ima više s gledišta samopouzdanja, a osim toga i ne bi ‘zvučalo’ lijepo da su nanizali tri uzastopna poraza ili turnir u svojem bazenu okončali bez pobjede. No, niti Honved nije baš igrao preko volje.

Gosti su poveli 2:0, 3:1 i 4:2, da bi nakon prvih 8 minuta rezultat bio poravnat – 4:4. Početkom druge četvrtine su Zagrepčani prvi put poveli (5:4), a veći su problem za mađarsku momčad sigurno predstavljale tri osobne pogreške koje su krajem druge četvrtine već dobila dvojica njihovih igrača (Gregor i Hessels). Ta dvojica igrača manje u rotaciji solidno su se osjetila u igri momčadi iz Budimpešte. Mladost je tada i povela s tri razlike (8:5), da bi početkom treće bilo i najvećih, plus 4 ili 10:6 za hrvatskog predstavnika.

Uporni Mađari dokazuju kako im nije nipošto svejedno kako će utakmica završiti, te upinjanjem maksimalnog napora, stižu do poravnanja malo manje od tri minute do kraja (10:10). Dapače, dvije minute prije konca susreta su i poveli (10:11), ali domaćin je preokrenuo do konačne pobjede. Posljednji pogodak na utakmici, gol za pobjedu postigao je s igračem više, David Mijić samo 7 sekundi do kraja.

U drugoj utakmici 5. kola, u susretu za drugo mjesto u skupini koje vodi u osminu finala, Primorac je pobijedio PAOK 13:7.

Konačan poredak: HONVED 9, PRIMORAC 6, Mediterrani 5, PAOK 4, Mladost 4.

Završila su natjecanja i u ostalim skupinama kvalifikacija za Eurokup, te je temeljem konačnog poretka znano tko se plasirao u osminu finala.

Skupina Šabac: ŠABAC 12, TRIESTE 9, Jadran (HN) 6, Solaris 3, Pays d’Aix 0.
Skupina Strasbourg: SAVONA 7, PARTIZAN 6, Strasbourg 4, De Zaan 0.
Skupina Duisburg: TOURCOING 9, BARCELONA 6, Palermo 3, Duisburg 0.
Skupina Szolnok: SZOLNOK 9, C: ZVEZDA 6, Montpellier 3, Žaibas 0.
Skupina Bukurešt: ORTIGIA 12, STEAUA 9, BVSC-Zuglo 6, Valis 3, Vitoria Guimaraes 0.

(Napomena: velikim su slovima napisani klubovi koji su se plasirali u osminu finala)