Euro kup / 28. listopada 2022.

EUROKUP (kvalifikacije, Zagreb) – Mladost pala pod PAOK-om

Solunski PAOK kojeg vodi poznati nekadašnji grčki reprezentativac, jedan od najboljih igrača Olymoiacosa i Grčke u povijesti, Theodoros Chatzitheodorou, uzeo je pun plijen u dvoboju s Mladosti na bazenu uz Savu, u 2. kolu kvalifikacijskog turnira Eurokupa.

Koliko zaslugom igre svoje momčadi, toliko temeljem lošeg izdanja Zagrepčana i ponuđenog. Ovo prepuštamo raspravu, ali za PAOK je dakako ovo velik rezultat, uspjeh koji njih ‘gura’ u poziciju borbe za vrh. Od kojeg je Mladost sada podalje.

U izjednačenoj utakmici, početkom treće četvrtine je Mladost povela 8:5. Bilo je to u 18. minuti nakon što je Maroje Gluhaić uspješno izveo kazneni udarac. Ta tri gola prednosti bila je dotad i najveća razlika koju je ostvarila neka od momčadi, s tim da su Zagrepčani bili češće u vodstvu. Nažalost, ta tri pogotka plusa nisu se pokazala i dostatnim za trasiranje pobjede. Štoviše, slijedio je niz Grka. Gosti iz Soluna su postigli čak 5 uzastopnih pogodaka, preokrenuli na 10:8 u svoju korist! Prvi sljedeći gol Mladost je postigla tek u 31. minuti iz čega jasno proizlazi da je ‘post’ mladostaša što se pogodaka tiče trajao punih 13 minuta. Naravno da su sve to brojke koje su neminovno vodile do poraza hrvatskog predstavnika.

U drugoj utakmici 2. kola; Honved – Mediterrani 15:6

Poredak: Honved 6 (2), PAOK 3 (1), Mladost 1 (2), Mediterrani 1 (2), Primorac 0 (1).

U subotu je u Zagrebu na rasporedu 3. i 4. kolo, no Mladost je u 3. kolu slobodna, dok u 4. kolu igra u večernjim satima protiv Primorca iz Kotora (19.00) uz stream-prijenos.