Euro kup / 28. listopada 2022.

EUROKUP (kvalifikacije, Šabac) – Šibenčani svladali Francuze

U drugoj utakmici petka, susretu 3. kola kvalifikacijske skupine u Šapcu, momčad Solarisa je svladala jaku francusku prvoligašku momčad Pas d’Aix 14:10 i time ostvarila prvu pobjedu na turniru.

Niti 6 sati nakon završetka prijašnje utakmice protiv Triestea, Šibenčani su morali ponovo u vodu. No, ovog puta jači za Vicu Eraka koji je odradio 2 utakmice zabrane nastupa. Štoviše, u postavi je bio i zaigrao čak i Domagoj Butić unatoč prvim lošijim prognozama nakon ozljede oka u utakmici s Talijanima, te pregleda u lokalnoj bolnici. Drago nam je da je očito ipak sve u redu što je uostalom Domagoj potvrdio igrom, te u konačnici s 2 gola.

Solaris je bio sastav koji je od početka preuzeo pobjednički ritam i kontrolu utakmice, od vodstva 2:0 na dalje. Momčad iz Francuske je samo jednom uspjela poravnati (2:2) i ništa više, makar bi bili nepošteni kada ne bi naveli da igra generalno nije bila izjednačena, utakmica ‘otvorena’. Tako je bilo sve do 23. minute kada pri rezultatu 8:6 za Solaris, Cedric Rocchietta čini ne baš samo osobnu pogrešku već prekršaj iz sfere brutalnosti. Konzekvenca jasna – crveni karton, dakako peterac za Solaris, ali i 4 minute igre s ‘viškom’ u bazenu. To je u biti i ‘prelomilo’ pitanje pobjednika jer kada su se brojčano snage u bazenu poravnale, sredinom zadnje četvrtine, Solaris je već imao prednost 11:7.

Solarisu je ovo iz treće utakmice prva pobjeda na turniru, a Šibenčanima je još preostao samo jedan susret, u subotu od 18.00 sati protiv Jadrana iz Herceg Novog.

U drugoj utakmici 3. kola u Šapcu; Šabac – Trieste 10:9.

Poredak: Šabac 6 (2), Trieste 6 (3), Jadran (HN) 3 (2), Solaris 3 (3) i Pays d’Aix 0 (2)