Euro kup / 28. listopada 2022.

EUROKUP (kvalifikacije, Šabac) – Novi poraz Solarisa

U drugom nastupu, drugi poraz Šibenčana na zapadu Srbije, u Šapcu. Na način dosta sličan onomu dan ranije. Od rezultatski uvjerljivog poraza (16:6 – štoviše potpuno identično kao protiv Šapca u četvrtak navečer), pa do činjenice da je naš prvoligaš u biti ‘pao’ u drugom dijelu utakmice. Još uvijek je to i posljedica igrača manje u rotaciji (Vice Erak je ovom utakmicom odradio dva susreta zabrane igranja), pa onda i oslabljeni poradi ozljede Jerka Penave. Što je najgore, to nije sve.

Početkom treće četvrtine je u žaru borbe, Domagoj Butić ozlijeđen (prst u oko). Nakon susreta je završio u bolnici na pregledu, porezotina je malo jača, te je sasvikm logično da trener Marelja ne može više niti na njega računati.

S druge je pak strane bio vrlo jak, kvalitetan i uigran sastav iz Trsta s trojicom naših igrača (Buljubašić, Bego i M. Vrlić), pa najbolji japanski reprezentativac (Inaba) i nekoliko i više no solidnih talijanskih igrača (prvenstveno Valentino i Bini).

Ponovo je kao u 1. kolu Solaris nakratko poveo u prvoj četvrtini (Toni Šparada, 1:0), a Šibenčani su još do sredine prve dionice uspijevali u dva navrata izjednačiti (2:2 i 3.3). Više od toga jednostavno nije išlo. Nakon poluvremena je bilo već lagano uvjerljivih tri razlike za talijansku momčad (8:5), a onda je uslijedila treća četvrtina koju je Trieste dobio 4:0, te s ukupnih 12:5 ušao komotno u zadnjih osam minuta.

Solaris će danas (petak) odigrati i još jednu utakmicu. U 3. kolu, s početkom u 18.30 sati se sastaju protiv francuskog Pays d’Aixa. Inače, u drugom susretu prijepodnevnog dijela programa. Jadran iz Herceg Novog je pobijedio baš Pays d’Aix 10:7.