Eurokup – Eger: Solaris na samom prolasku skupine

EUROKUP – Kvalifikacijski turnir u Egeru, 2. kolo

EGER – Suci: Dervieux (Francuska) i Koryzna (Poljska).

SOLARIS: Šparada, M. Sabioni, Erak, Štrkalj (0), Bulat, Herceg 3, Vlahovć 3, Pelicarić, Mudražija 1, B. Sabioni, Koprčina 1, Kovačić 1, Jukić. TRENER: Joško Kreković.

RADNIČKI: Dobožanov, Branković 1, Stanojević, Janković, Toholj 1, Frolov 2 (1), Lobov 1, Dino 1, Panić, Pljevančić, Lukić 2, Tomašević, Todorovski. TRENER: Uroš Stevanović

PETERCI: Solaris 0-1, Radnički 1-1.

OSOBNE POGREŠKE: Solaris 14, Radnički 12. TREĆA OSOBNA POGREŠKA: Štrkalj (27).

Velika, divovska borba u izrazito tvrdoj i teškoj utakmici i baš zato tim vrjednija pobjeda Sunčanih koja ih dovodi na prag osvajanja drugog mjesta i prolaska skupine. U biti, ova je utakmica u Egeru bila vrlo vjerna kopija prošlosezonskih ‘sudara’ ovih dviju momčadi u Regionalnoj A2 ligi, baš kako smo ju bili i najavili. Momčadi su se izmjenjivale u vodstvu, a ono je samo jednom bilo dva gola razlike (2:4 za Kragujevčane u drugoj četvrtini). Sve ostalo u ‘egalu’ ili s minimalnom prednosti, sad na jednoj, sad na drugoj strani.

Pred kraj treće četvrtine Solaris je nametnuo ritam i stalno vodio s po pogotkom razlike (7:6, pa 8:7), natjeravši srpski sastav ne bi li ih dostigao. Konačno, minutu i 16 sekundi prije kraja Andrija Vlahović je pogodio za 9:8, Solaris je uspio obraniti do kraja stečenu prednost i na koncu slaviti. U zadnjem kolu, Solaris bi pobjedom nad ruskim Šturmom 2002 najvjerojatnije riješio pitanje prolaska jer je teško vjerovati da ovako moćan Eger neće svladati Radnički. U slučaju pobjede srpske momčadi nastao bi krug od tri momčadi s istim brojem bodova, a tada Solaris i ne bi stajao najbolje. No, pričekajmo nedjelju…

U drugoj utakmici 2. kola skupine u Egeru, domaćin, sastav Egera je bez problema pobijedio ruski Šturm 2002 iz Ruze 19:7 i osigurao prolazak dalje. U nedjelju, u 3. kolu sastaju se: Šturm 2002 – Solaris (09.45) i Eger – Radnički (11.30).

Poredak: Eger 6, Solaris 3, Radnički 3, Šturm 2002 bez boda.