Eurokup – Eger: Mađari prejaki za Šibenčane

EGER – SOLARIS 14:6 (1:1, 5.1, 4:1, 4:3)

EGER – Suci: Dervieux (Francuska) i Castagnola (Italija).

EGER: Kardos, Baksa, S. Rašović 3, Csacsovszky, Hosnyanszky 3, Santa 1, Decker, Murišić 1, Gyarfas 4, Vlachopoulos 1 (1), Kurti 1, Santavy, Kremer.

SOLARIS: Šparada, Malenica, Erak, Štrkalj 2, Bulat 2, Herceg 1, Vlahović, Pelicarić,

Mudražija, Sabioni, Koprčina, Kovačić 1 (1), Jukić. TRENER: Joško Kreković

PETERCI: Eger 1-1, Solaris 1-1.

OSOBNE POGREŠKE: Eger 14, Solaris 9. TREĆA OSOBNA POGREŠKA: Pelicarić (19),

Csacsovszky (22)

Sunčani su krenuli s porazom u prvom susretu kvalifikacijskog turnira Eurokupa u

mađarskom Egeru. Štoviše, bio je to i uvjerljiv poraz, ali iskreno ne baš i posve neočekivan

budući da je suparnik Šibenčana bio ne samo domaćin, nego i favorit za osvajanje prvog

mjesta u skupini u Egeru.

Prva četvrtina je bila, što i rezultat pokazuje sjajna za našeg predstavnika, koji je štoviše

početkom druge četvrtine preko Bulata i poveo 2:1. Tada je na scenu stupio vrlo jak i skup

sastav Egera. Momčad koju čine po jedan reprezentativac Srbije, Crne Gore i Grčke, plus

sjajni domaći igrači od kojih su neki i reprezentativci poput Bakse, Hosnyanszkog, Deckera…jednostavno je prejaka u ovom trenutku za Solaris. Dokazali su to u svom bazenu, kada su u osam minuta, nakon 1:2 zaredali sa 6 pogodaka i preokrenuli u vodstvo domaćina 7:2. Kako je vrijeme odmicalo, prednost za Eger je samo rasla da bi se zaustavila na konačnih 8 golova plusa.

Solaris će u 2. kolu turnira u Egeru igrati u subotu, 14. rujna od 20.15 protiv kragujevačkog

Radničkog, suparnika znanog iz prošlosezonskog nadmetanja u A2 Regionalnoj ligi.