Euro kup / 16. listopada 2022.

EUROKUP – Solaris remizirao s PAOK-om

Šibenčani su prolazak u drugi krug Eurokupa potvrdili i prije nedjelje, da bi u nedjelju sve začinili još i remijem protiv domaćina za prvo mjesto na solunskom turniru. Solaris je naime remizirao s domaćinom, momčadi PAOK-a (9:9).

Cijela je utakmica bila poprilično izjednačena, ali sa zanimljivom završnicom. Poveo je PAOK 2:0, pa Solaris preokrenuo u 4:2 u svoju korist, da bi Solunjani u trećoj četvrtini izjednačili (6:6), te je od tada utakmica bila krajnje neizvjesna. U zadnje tri minute susreta bilježimo prštanje isključenja – treća osobna Čondiću Kadmenoviću, ali s druge strane i Koopmanu, da bi minutu i 42 sekunde prije kraja Vice Erak dobio isključenje bez prava zamjena. To je značilo da je cijelo vrijeme do kraja šibenski sastav s igračem manje u bazenu. Domaćin je to iskoristio i postigao gol za vodstvo (9:8 – odmah, iz peterca). No, i s igračem manje Solaris je uspio izjednačiti! Doduše u još interesantnoj akciji u kojoj se ispostavilo da su Šibenčani imali čak igrača više! Kako je to moguće?

Jednostavno, u razmaku 10 sekundi bila su isključenja dvojica igrača grčke momčadi, te je u bazenu odjednom bilo 6 Šibenčana protiv 5 Grka. Noa Burburan, Riječanin u šibenskom sastavu pogodio je za 9:9, što se pokazalo i konačnim rezultatom utakmice.

Konačan poredak: Solaris 13, De Zaan 10, PAOK 10, Montpellier 7, Ludwigsburg 3, Echeyde 0.

U drugi krug kvalifikacija za Eurokup plasirale su se prve četiri momčadi sa svakog, pa tako i sa solunskog turnira.