Euro kup / 8. listopada 2021.

EUROKUP – Vasas prejak za Šibenčane

Nije bilo puno nade, pa niti tajni ni uoči utakmice. Najavljivali smo već da je Solaris na budimpeštanskom turniru kvalifikacija za Eurokup u podređenom položaju, u pogledu kvalitete, a u odnose na suparnike. Jednostavno, ostatak je za barem klasu viši, jači i da… puno i skuplji.

Budimpeštanski Vasas je uvjerljivo pobijedio Solaris iako je u poluvremenu bilo još rezultatski obećavajućih (samo 6:5 za domaćina), a onda… Onda su Mađari spustili roleti ispred svojeg gola. Nisu do kraja utakmice više primili niti jedan, a postigli su šest i to je konačnih visokih 12:5. Maleni je kuriozitet sigurno i podatak da Šibenčani u trećoj četvrtini nisu napravili niti jednu osobnu pogrešku. Možda i nije baš nešto za pohvaliti, ali tako je kako je.

U drugoj utakmici ove skupine, Ortigia je svladala Sabadell 10:9.

Raspored turnira u Budimpešti, 2. kolo, 9. X.