A reprezentacija, Europsko prvenstvo, Seniori, Vijesti / 20. siječnja 2020.

EP:Hrvatska – Grčka u četvrtfinalu u srijedu od 20.30 (HTV 2)

EUROPSKO PRVENSTVO – Budimpešta 2020.

Hrvatska – Grčka u četvrtfinalu u srijedu od 20.30 (HTV 2)

Ono što se naziralo nakon prvog dijela nadmetanja ili natjecanja po skupinama, od ponedjeljka, 20. siječnja navečer je i službeno. Barakude ć se u četvrtfinalu 34. Europskog prvenstva u vaterpolu sučeliti reprezentaciji Grčke. Utakmica u budimpeštanskoj Duna Areni počinje u srijedu, 22. siječnja u 20.30 sati (HTV 2).

U osmini finala je naime Grčka pobijedila Rumunjsku 14:7 (1:3, 3:2, 6:0, 4:2). Samo je u otvaranju Grčka ima problema na rumunjsku postavljenu zonu. Nije bilo lopti za grčke centre Mourikisa i Kolomvosa, vanjski je šut potpuno zakazao, baš kao i realizacija igrača više. Ona je bila 0-6 nakon prve dvije četvrtine. Rumunjska je u tom razdoblju bila vodila i 4:1 početkom druge četvrtine, raskrilio se i njihov vratar Tic (zaustavio je i peterac Vlachopoulosu) kod 5:4 za Rumunjsku. No, kada su se Grci oslobodili početne treme i očite nervoze koja ih je sputavala, za čas su se stvari ‘postavile’ na svoje mjesto. Čak 6:0 za Grke u trećoj samo četvrtini i pobjednik je riješen. Apsolutni junak susreta bio je Genidounias s čak 6 golova iz 7 šuteva!

– Ne iznenađuje nas ovaj rezultat. Računali smo s tako nečim tako da smo mi i ranije krenuli s pripremom utakmice protiv Grka. Bit ćemo pravi u srijedu – bila je prva reakcija našeg izbornika Ivice Tucka nakon četvrtfinala Grka i Rumunja.

Grčki izbornik Theodoros Vlachos je pak spomenuo.

– Hrvatska je bolja od nas, ali to ne znači da se mi predajemo ili da mislimo da nemamo šanse. Naš je cilj biti što dulje ‘u egalu’ i onda rastu i naše šanse – ispravno drži grčki strateg.

Od ostalih utakmica, najneizvjesnije je bilo u susretu susjeda Rusa i Gruzijaca. Rusija je cijelim tijekom vodila, ali je na koncu grčevito morala čuvati minimalno vodstvo. Za Gruziju je 3 gola postigao naš Marko Jelača, dok se kod Rusa osobito istaknuo Konstantin Harkov, inače igrač Mladosti, s 4 gola. Merkulov, član Juga AO je pridodao 1.

Njemačka nije mogla pružiti otpor favoriziranoj Španjolskoj na krilima sjajnog Alvara Granadosa (5 pogodaka), dok je Crna Gora s velikom lakoćom pobijedila Tursku.

Rezultati – ponedjeljak, 20. siječnja:

Osmina finala: Rumunjska – Grčka 7:14, Crna Gora – Turska 17:6, Njemačka – Španjolska 6:12 i Rusija – Gruzija 14:13.