Seniorke / 3. rujna 2022.

EP SPLIT – Djevojke završile skupinu na 4. mjestu

Kako je već bilo znano i prije nekoliko dana, naš ženski nacionalni sastav završio je natjecanje u skupini na EP u Splitu na 4. mjestu. Grčka je bila očekivano jača, nadmoćnija, a shodno tomu i rezultatski uvjerljiva – 24:4.

Hrvatska je svejedno još ranije osigurala četvrtfinale protiv reprezentacije Italije, a ono će se odigrati u ponedjeljak, 5. rujna od 17.30 sati.

Što se utakmice s Grčkom tiče, početak s dva izjednačenja (1:1 i 2:2) je rezultatski bio sjajan, a kasnije su Grkinje imale vjerojatno lakši pucači trening. Uostalom, sve su grčke reprezentativke izuzev vratarki postigle barem jedan podatak. U hrvatskoj je reprezentaciji izbornik Kunac nešto ranije no inače posegnuo za promjenom među vratnicama, pa je tako Andrea Marić zamijenila Alexandru Ratković već nakon prve četvrtine.

IZJAVE

Izbornik Aljoša Kunac:

• Pristup s naše strane je bio kao da smo se predali prije utakmice, a to nije dobro. Koliko god one bile umorne, mlade, neiskusne, ovo se ipak moglo završiti i malo drukčije. S malo više energije i fokusa bilo bi ipak malo drukčije. Poraženi bi bili, ali ne ovako baš. S našim opuštanjem mi nemamo šanse protiv ikoga, tako ni protiv Grčke, Italije, a pogotovo ni protiv Izraelki. One će nas ‘pojesti’ ako ćemo ovako pristupiti.

Domina Butić:

• Ovo je bila naša vjerojatno najlošija utakmica dosad. Ušle smo jako loše u utakmicu, nismo bile koncentrirane, primili smo previše golova u prvoj četvrtini. Nismo znale gdje nam je glava, a gdje rep. Baš smo loše igrale i nadam se da je to ona jedna utakmica na turniru u kojoj odigrate loše, potrošite sve loše, a kasnije ipak ide bolje.