Seniorke / 27. kolovoza 2022.

EP SPLIT 2022. – Hrvatice odigrale prvu utakmicu u Spaladium Areni

Hrvatska ženska seniorska reprezentacija odigrala je svoju prvu utakmicu u Splitu, na 35. LEN Europskom prvenstvu, u velebnoj Spaladium Areni.
Sastav Nizozemske se pokazao očekivano boljim pobijedivši 22:6. Onaj prvi “udar” Nizozemki je bio doista silovit. Od 7:0 nakon prve četvrtine, pa do 11:0. Jednostavno, Nizozemke su bile odlučne iskazati svu svoju snagu, odmah na početku, postaviti se tako, kao izrazite favoritkinje i time u startu odrediti pobjednice utakmice. Iako su one bila realno gledano znane i prije početka. Jednostavno, riječ je o razlici u klasi.

Izbornik Aljoša Kunac:

• Nizozemke su fizički i tehnički dosta bolje od nas, ali opet, uz određenu agresivnost koju smo pružili, dosta plivanja, pokazali smo da možemo i protiv jedne takve ekipe igrati. Međutim, i se odmah posvećujemo Njemačkoj i Rumunjskoj.

Iva Rožić:

• Ovo je moje prvo seniorsko natjecanje i to u rodnom gradu pred domaćom publikom. Jako mi je drago, zbog ova dva gola. Na početku utakmice bilo je malo treme, ali nakon što smo ušli u bazen, sve je krenulo, trema je nestala. Moglo je to biti i malo bolje, ali pripremamo se posebno za Njemačku i Rumunjsku, te ćemo dati sve od sebe da ih dobijemo.

Jelena Butić:

• Sutra nam je jako bitna utakmica, jedna od dvije koje trebamo dobiti kako bi ostvarile cilj, ulazak u četvrtfinale. U prvoj četvrtini bilo je dosta pogrešaka, još smo se uigravale. Bilo nas je malo i strah Nizozemki, ali smo se u drugom poluvremenu opustile i znali smo da možemo igrati.