U19 reprezentacija / 10. srpnja 2022.

EP NETANYA (žene, do 19) – Poraz od Francuske, slijede Izraelke

Francuskinje su i drugi put ovog tjedna, odnosno na ovom Europskom prvenstvu za djevojke do 19 godina, svladale Hrvatsku. Ponovo s tri razlike. Toliko je bilo u 3. kolu nadmetanja u skupini, tako i sada, u utakmici za poredak od 5. do 8. mjesta. Jednostavno, u takvoj se situaciji može samo čestitati suparnicama, priznati da su bolje, te se potruditi s još napornijim treninzima biti spremniji sljedeći put. Iako, tu valja ipak pridodati da je ova francuska reprezentacija (kao i mnoge druge) i starija od naše ekipe.

Što se utakmice tiče, naše igračice očito nisu pronašle ‘protulijeka’ za Emu Vernoux na koju smo upozoravali u najavi. Sjajna šuterica, preciznog i jakog udarca jednostavno je bila nepremostiva prepreka za našu obranu. Nakon početnih 3:0 za Francusku, naše su igračice uspjele smanjiti u drugoj četvrtini (3:2 – Medić i J. Butić) i to je bilo načelno i najbliže što su se uspjele naše igračice primaknuti suparnicama. Konačan udarac i presuda pobjede ‘pala’ je sredinom treće četvrtine kada je pri rezultatu 6:4, Francuska uspjela postići tri istinski brzopotezna gola. Dvaput Vernoux i jednom Dhalluin za manje od dvije minute, te za visokih 9:4 u korist Francuske.

Hrvatska će sutra (u ponedjeljak) igrati za 7. mjesto u Europi, a suparnice će biti reprezentativke domaćina, Izraela kojeg je svladala Italija 9:5. Utakmica Izrael – Hrvatska će početi u 14.00 sati po našem vremenu.