U19 reprezentacija / 11. srpnja 2022.

EP NETANYA (žene, do 19) – Hrvatska je 8. u Europi

Hrvatska ženska reprezentacija zauzela je 8. mjesto na Europskom prvenstvu za djevojke do 19 godina u izraelskom gradu Netanyi.

Naime, u utakmici za 7. mjesto, bolja od naših djevojaka bila je domaća reprezentacija Izraela (14:6). Presudna je razlika napravljena već u početnim minutama u kojima su Izraelke povele 4:0, a prvu četvrtinu dobile u svoju korist 5:1. Izrazitu je premoć domaći sastav iskazao i u nastavku utakmice, pa je 8 pogodaka razlike načelno i realan iskaz stanja u vodi. Najviše je pogodaka za našu reprezentaciju postigla Jelena Butić, 2 gola od kojih jedan iz peterca.

Neovisno porazu s kojim su se oprostili od Europskog prvenstva u Izraelu, naša mlada reprezentacija u kojoj je najveći dio igračica mlađi i od 18, pa i 17 godina, ulazak u krug 8 najboljih sastava ovog uzrasta na našem kontinentu, možemo smatrati dobrim plasmanom.

Najveći dio ove naše reprezentacija nakon pokojeg dana odmora nastavit će s pripremama, ali ovog puta za Svjetsko prvenstvo do 18 godina koje će se održati u Beogradu od 30. srpnja do 8. kolovoza.