U19 reprezentacija / 10. srpnja 2022.

EP NETANYA (žene, do 19) – Danas ponovo s Francuskinjama (Live streaming)

Hrvatske reprezentativke nastavljaju u izraelskoj Netanyi nadmetanje na Europskom prvenstvu do 19 godina, sada u borbi za poredak od 5. do 8. mjesta. Nakon sinoćnjeg četvrtfinalnog poraza od jakih Španjolki, već 20-ak sati kasnije naše djevojke čeka novi ispit, Novi sraz, ali s ‘starim’ poznanicama, Francuskinjama.

Naime, Hrvatska i Francuska su se već susrele u skupini Europskog prvenstva, u 3. kolu. Francuska, koja je i osvojila prvo mjesto u našoj B skupini, tada je pobijedila 16:13, ali u najboljoj utakmici naših djevojaka u prvom dijelu natjecanja. Naime, Francuskinje također spadaju u red objektivno nešto jačih, a nadasve iskusnijih sastava od hrvatske reprezentacije. Imaju dvije sjajne ljevakinje, te sjajnu pucačicu iz vanjske linije (Ema Vernoux). Slovile su i tada kao favoritkinje, te su taj status i opravdale pobjedom (16:13), no naša je reprezentacija pružila vrlo dobru igru. U prve dvije četvrtine je uostalom rezultatski to bila sasvim izjednačena utakmica (4:4, 4:3), da bi pobjedu suparnice osigurale u trećoj četvrtini, a pet minuta prije kraja imale i plus 5 (16:11). Tako je to bilo prije tri dana.

Francuska je jučer izgubila četvrtfinale vrlo glatko. Grčka je bila značajno bolja (20:5), pa sad ostaje samo pitanje kome je teže palo posrtanje u četvrtzavršnici, tko će iskazati više psihičke stabilnosti, brže i lakše ostaviti poraz iza sebe?

Utakmica Francuska – Hrvatska počinje danas u 16.30 sati po našem vremenu.