Regionalna liga, Seniori / 15. listopada 2023.

Dvije pobjede i jedan poraz HR klubova

Završnog dana 2. po redu turnira A1 lige, skupine A u Budvi, sve su oči bile usmjerene u derbi dana, kola, cijelog turnira. U biti, u najzanimljiviji susret cijelog dosadašnjeg dijela skupine A ili Zapad. Dvoboj jedina dva neporažena sastava, kotorskog Primorca i korčulanskog KPK.

Nažalost po našeg predstavnika, suparnik se pokazao u nedjelju puno, puno boljim. Rezultat odnosno 11 golova razlike tomu najslikovitije govori u prilog. Samo je do sredine druge četvrtine rezultat bio izjednačen (3:3), a tada je krenulo odvajanje u korist Primorca. Uoči zadnje dionice 9:4, da bi tada slijedila uraganska četvrtina Primorca. Taj dio igre su Kotorani dobili čak 7:1.

No, u preostale dvije utakmice dana, slavili su hrvatski klubovi. Prvo je Medveščak nadjačao domaćina turnira, Budvu s četiri gola razlike. Pobjeda nije niti jednog trenutka dolazila u pitanje, ponajviše zbog odličnog otvaranja Medvjeda (5:1 nakon prve četvrtine), ali i napadački raspoloženog Bojana Cara (6 golova).

Momčad OVK Splita je prije Budve bila na nuli u rubrici pobjeda, a nakon Budve ih ima 3. Treća je pobjeda ostvarena nad sastavom Cattara. Minimalno, tijesno, u okolnostima neizvjesne ili izjednačene utakmice, ali takve su pobjede onda nerijetko i najdraže, najslađe. Momčadi su se cijelim tijekom susreta izmjenjivale u vodstvu, da bi minutu prije kraja golom iz kontre Antuna Pavlovića, za dva razlike (10:8), OVK Split osigurao pobjedu. Cattaro je naime samo ublažio poraz pogotkom tri sekunde prije kraja.