Vijesti / 23. listopada 2022.

DUNAVSKI KUP – Zlato za ZPK

Vaterpolisti Zagrebačkog plivačkog kluba (ZPK) osvajači su 3. izdanja međunarodnog vaterpolskog turnira “Dunavski kup” koji se od petka do nedjelje (21. do 23. listopada) održavao u vukovarskom bazenu u Borovom naselju, a u uzornoj organizaciji Vaterpolskog kluba Vukovar.

Turnir je ove godine okupio 11 momčadi iz 3 države (Hrvatske, Slovačke i Bosne i Hercegovine). U finalu je ZPK pobijedio Crikvenicu 10:8 u zanimljivoj utakmici u kojoj je veći dio susreta Crikvenica bila u vodstvu. Brončane medalje pripale su sarajevskom klubu Invictum koji je u utakmici za 3. mjesto pobijedio slovačku momčad Šamorin iz istoimenog grada u Slovačkoj, 15:5.

Peto je mjesto pripalo VK Zagreb koji je bio bolji od Vukovara 16:15, do je u susretu za 7. mjesto Siscia pobijedila Marsoniju iz Slavonskog Broda 14:4.