Prvenstvo Hrvatske / 23. travnja 2024.

Dubrovčani u finalu

U dva ‘koraka’ ili u dvije polufinalne utakmice, Jug Adriatic osiguranje je osigurao ulazak u finale ovosezonskog državnog prvenstva. Nakon pobjede u prvoj utakmici u Dubrovniku (15:9), jugaši su slavili i u drugom susretu. U Rijeci su svladali domaći sastav Primorja EB s dva gola razlike, no ovog puta su imali malo više posla odnosno sučelili su se daleko boljem izdanju Riječana.

Primorje EB je odigralo sjajnu obranu, a osobito mora vjerojatno njihovog trenera Igora Hinića veseliti i realizacija igrača više (4-8). To je daleko bolje ne samo od prvotne utakmice u Gružu, nego i atenskog susreta četvrtfinala Eurokupa. Proteklih su dana iz riječkog tabora spominjali kako su pomno analizirali spomenute dva susreta, te radili na ispravljanju pogrešaka. Prema prikazanom protiv jugaša, očito su na dobrom putu i mogao bi grčki sastav u subotnjem uzvratu na Kantridi ipak imati malo veće probleme.

Što se same utakmice tiče, prva je polovica igrački i rezultatski pripala domaćinu koji je u nekoliko navrata imao i dva pogotka prednosti. Još samo nekoliko sekundi do poluvremena bilo je primjerice 6:4 za primorjaše. Treća je četvrtina bila najbolje odigrana od jugaša i tu su Dubrovčani preokrenuli tijek zbivanja u svoju korist, ali nikad više od dva pogotka razlike. Početkom zadnje četvrtine je gost iz Dubrovnika poveo s tri gola prednosti i mirno trasirao pobjedu.
Jugaši u finalu čekaju boljeg iz drugog para kojeg čine Jadran i Mladost. Splićani nakon prve utakmice vode 1-0, a druga je utakmica na rasporedu u petak kasno navečer u Zagrebu, od 20.45 sati.