Prvenstvo Hrvatske, Seniori / 2. ožujka 2024.

Dubrovčani i Splićani u polufinalu

Lako, uvjerljivo i bez stresa. Tako su Jug Adriatic osiguranje i Jadran izborili polufinale doigravanja Prvenstva Hrvatske za sezonu 2023./24. S dvije pobjede, na ekspresan način (u dva dana), izabranici trenera Vjekoslava Kobešćaka i Jure Marelje ušli u krug četiri najbolja sastava u državi.

Daube igrao za Gospare
Jugaši su to učinili u Korčuli. Nakon pobjede u petak od 8 golova razlike (18:10), dan kasnije su to učinili mrvicu uvjerljivije, s 9 pogodaka prednosti (19:8). Za razliku od petka kada su prve dvije četvrtine protekle u rezultatskoj izjednačenosti, u subotu je tako bilo samo u prvih osam minuta (3:3). Već nakon druge četvrtine jugaši su vodili 9:4.

U odnosu na prvu utakmicu, dubrovačka je momčad bila još malo jača. Naime, za jugaše je zaigrao i američki reprezentativac Hannes Daube, te postigao 2 gola. Najbolji strijelci su bili, mladi Toni Mozara 4, te po 3 gola reprezentativci, Marko Žuvela i Filip Kržić. Istina, isto je toliko pogodaka, (3) postigao i za Korčulane, Ivo Bego.
Jugaši su s dvije pobjede ušli u polufinale, a ondje čekaju boljeg iz četvrtfinalnog para Primorje EB – Mornar (13. i 20. ožujka).

Povratak Luke Bukića
U drugom su polufinalnom paru, a koji je igran u Splitu, jadranaši iznova bili uvjerljivi, te i drugi put svladali Zadrane. Trener Marelja je ponešto izmijenio sastav u odnosu na prvu utakmicu, a osobito valja istaknuti povratak u bazen reprezentativca Luke Bukića koji je odmah postigao i 3 gola. Na desnoj strani je za ovu priliku odmarao Konstantin Harkov, pa je priliku dobio mladi, nadareni Vito Janković. U subotu navečer su odmarali i Loren Fatović, te centar Josip Vrlić, a umjesto njih su minute dobili Šime Žilić i Šimun Pavlović. U konačnici, kao drugi vratar je bio postavljen Martin Čelar umjesto Ivana Marcelića.
Jasno, i s tako malo ‘izmiješanim’ sastavom, momčad Jadrana je bilo puno prejaka za Zadrane. Završilo je 15:5.
Jadran će se u polufinalu ogledati protiv boljeg iz četvrtfinalnog dvoboja Solaris – Mladost koji je na rasporedu isto kao i tandem Primorje EB – Mornar, dakle 13. i 20. ožujka.