U18 reprezentacija / 17. rujna 2024.

Druga pobjeda na Svjetskom prvenstvu

Hrvatska je ženska reprezentacija ostvarila i drugu pobjedu na Svjetskom prvenstvu do 18 godina u kineskom gradu Chengdu.

Nakon Južne Afrike u nedjelju, u utorak rano ujutro po našem vremenu, u 2. je kolu poražen i sastav Tajlanda 18:7.

Pobjeda je osigurana u drugoj polovici utakmice. U prve dvije četvrtine je to bio potpuno izjednačen vaterpolo, a Tajlanđanke su čak u tri navrata i vodile (1:2, 2:3 i 3:4). Konačno nakon dvije četvrtine rezultat je bio ‘samo’ 7:6 za Hrvatsku. U trećoj četvrtini je slomljen otpor suparnica golovima Ria Glas, Alka Lulić, Lara Srhoj i dvaput uzastopno Neli Janković za vodstvo 12:6.

Prva igračica utakmice bila je nedvojbeno Neli Janković s postignutih 6 golova.

Istim rezultatom kojom je pobijedila naša vrsta, Kanada je svladala Južnu Afriku, 18:7.

Sljedeću utakmicu naše igračice igraju sutra (srijeda) od 4.30 sati po našem vremenu protiv Kanade, za prvo mjesto u skupini.