Liga prvaka / 15. listopada 2024.

Druga pobjeda Jadrana

Prvu utakmicu cijelog 2. kola Lige prvaka, a drugu svoju ovosezonsku pobjedu, ostvarili su igrači splitskog Jadrana. Hrvatski je prvak na gostovanju u udaljenom Tbilisiju, pobijedio gruzijskog prvaka Dinamo.

Očekivano, domaćin nije niti jednom poveo, pa čak niti onih ponekad u ovakvim susretima simboličnih 1:0 na početku susreta. Prvi je u Tbilisiju gol dao gost iz Splita, odnosno Loren Fatović. Najviše što je Dinamo uspio učiniti u tom dijelu bila su dva poravnanja (1:1 i 2:2). Za Jadran je u prvoj četvrtini 5 različitih igrača postiglo po jedan pogodak. Uz početnog Fatovića, nadovezali su se kasnije još i Ivan Domagoj Zović, Marino Čagalj, Australac Marcus Berehulak, te peti pogodak, djelo kapetana Jerka Marinića Kragića. Inače, baš je Marinić Kragić bio i najbolji strijelac utakmice s ukupno 4 pogotka.

Ne može se reći da se Dinamo nije odupirao. Štoviše, u drugoj su četvrtini uspjeli i još jednom izjednačiti (6:6) pred sam kraj četvrtine, ali to je bio i posljednji bljesak Gruzijaca. Treću dionicu je hrvatski prvak riješio u svoju korist 5:1, te se s vrlo komotnih 12:7 ušlo u zadnju četvrtinu.

Da ona bude još sigurnija potrudio se Duje Pejković golom iz protunapada u prvoj minuti zadnje dionice za vodstvo 13:7. Tih šest pogodaka prednosti Splićani su i održali do kraja utakmice.

U sljedećem kolu koje je na rasporedu za dva tjedna (29. listopada), Jadran će u goste prvaku Europe, Ferencvarosu.