U16 reprezentacija / 3. svibnja 2024.

Domaćin je bio bolji

U 4. kolu turnira nacionalnih momčadi do 16 godina u Budvi, hrvatska je reprezentacija minimalno poražena od domaćina odnosno Crne Gore. Ovog je puta kobna po naše mladiće bila treća četvrtina odnosno dugačko razdoblje bez pogotka.

Naime, izuzmemo li početno vodstvo Crne Gore (1:0), prva polovica utakmice je protekla u vodstvu Hrvatske. Na kraju prve četvrtine je bilo 3:1 za naše mladiće, ujedno i najveća prednost Hrvatske, ali u vodstvu je naša izabrana vrsta bila i tijekom druge četvrtine (3:2 i 4:3). U prve tri minute treće dionice Hrvatska je povela 6:4, da bi tada slijedio veliki preokret domaćina. Do kraja ovog dijela igre Crnogorci su postigli 4 gola, naši igrači niti jedan, te je domaćin poveo 8:6.

Na krilima tog preokreta domaćin je nastavio i u zadnjih osam minuta, te je suparnik u drugoj minuti četvrte četvrtine poveo 10:6. Sedam i pol minuta koliko je proteklo od našeg 6. i 7. gola bilo je predugačko, a možda  i presudno razdoblje. Posebno budući da su suparnici postigli čak 6 pogodaka. Istina da je naša reprezentacija uspijevala stići na minimalan zaostatak (10:9) četiri i pol minute prije kraja, kao i minutu kasnije (11:10) odnosno malo više od dvije minute do kraja (12:11), ali nismo uspjeli stići i do izjednačenja.

Posljednju utakmicu na turniru Hrvatska igra u subotu, od 10.45 sati kada će našim mladićima suparnik biti momčad Srbije koja jedina dosad neporažena.