Vijesti / 5. siječnja 2020.

Crna Gora prva u Nikšiću

Pripremni turniri uoči EP u Budimpešti

Crnogorska je reprezentacija očekivano osvojila prvo mjesto na međudržavnom turniru u Nikšiću. U 3. kolu je Crna Gora, jedan od suparnika Barakuda u A skupini Europskog prvenstva, svladala Francusku 17:7 (4:1, 4:2, 6:1, 3:3). Prvi strijelac utakmice bio je Đuro Radović s 4 pogotka. U drugoj utakmici 3. kola Gruzija je pobijedila Njemačku, našeg prvog suparnika u Budimpešti 10:7 (3:2, 2:0, 1:3, 4:2). Njemačka je tako Nikšić napustila s tri poraza u isto toliko utakmica. Za Gruziju je najbolji strijelac bio naturalizirani Novosađanin, ljevoruki Boris Vapenski s 4 gola, koliko je za Njemačku dao i Lukas Gielen.

Konačan poredak: Crna Gora 9, Francuska 6, Gruzija 3, Njemačka 0.

Remi Italije i Mađarske u Cuneu

Mađarska je reprezentacija osvojila vrlo jak turnir "Četiri nacije" u talijanskom gradu Cuneu i to temeljem bolje gol-razlike. Naime, u posljednjem kolu turnira, Italija i Mađarska koje su prethodno ubilježile po dvije pobjede, remizirale su u međusobnom dvoboju 14:14 (1:3, 5:2, 3:4, 5:5). Sada je centar Mateo Aicardi bio najbolji strijelac Italije s 4 gola, a odmah iza njega Francesco Di Fulvio odnosno Pietro Figlioli s 3 pogotka. Za Mađarsku su prvi strijelci bili Denes Varga, te dvojica ljevaka Gergo Zalanki i Marton Vamos, svi po 3 gola.

Mađari su bili na pragu pobjede budući da su u zadnjoj minuti vodili 14:13, da bi u posljednjem napadu Settebella, Figlioli pogodio mrežu vratara Viktora Nagyja.

U drugoj utakmici 3. kola u Cuneu, momčad SAD je svladala Grčku 14:13 (4:2, 3:2, 5:4, 2:5). Bolji od ostalih bili su Vlachopoulos kod Grka s 3 gola odnosno baš koliko je postigao i Cupido za pobjednika.

Konačan poredak: Mađarska 7, Italija 7, SAD 3, Grčka 0.

Španjolska pobijedila Srbiju

U glavnom katalonskom gradu Barceloni, aktualni svjetski doprvak, reprezentacija Španjolske je svladala Srbiju 12:9 (2:1, 1:4, 5:2, 4:2). Riječ je o jasno prijateljskom, pripremnom susretu uoči Europskog prvenstva, ujedno i posljednjoj provjeri obje izabrane vrste uoči turnira u Budimpešti.

U poluvremenu je još Srbija vodila 5:3, da bi Furija znatno bolje odigrala posljednje dvije četvrtine i zasluženo na koncu slavila.

Za Španjolsku su najbolji strijelci bili Bustos 3 i Munarriz 2 gola, dok su za Srbiju najviše pogodaka postigli Prlainović 3 i Filipović 2 gola. Srpski izbornik za ovu je utakmicu odmarao B. Mitrovića, Vicu, Mandića i Drašovića.