Euro kup, Seniori / 17. ožujka 2021.

ČETVRTFINALE EUROKUPA Mladost s +1 ide u uzvrat

Je li jedan pogodak razlike ili prednosti za Mladost odlučujući ili dostatan za novi krug natjecanja u Eurokupu, doznat ćemo za tjedan dana kada je na rasporedu uzvrat u Ateni. No, minimalna pobjeda Mladosti nam se čini možda i najrealnijim ishodom prve utakmice četvrtfinala Eurokupa. Iako, nitko ne bi vjerojatno mogao reći ni slova i da je bilo neodlučeno ili dva razlike za hrvatskog doprvaka.

Sada smo se mogli uvjeriti u ono što u Grčkoj radi naš trener Hrvoje Koljanin. Sastavio je lijepu, uglavnom mladu momčad ojačanu s dvojicom izrazito iskusnih igrača (Mylonakis i Afroudakis), ali i sastavio igru koja ima sve konture ‘ozbiljnog’, čvrstog sastava. Boljeg euro-suparnika Mladost još nije imala ove sezone u Eurokupu, pa možda čak ni općenito u eurokup nadmetanjima ove sezone, dakle računajući i kvalifikacije Lige prvaka. U tom kontekstu promatrano, pobjeda Mladosti svakako ima težinu.

Dakako da je mogla biti i golovima snažnije izražena odnosno s većom razlikom da je bilo više pribranosti u trenucima napada s igračem više. Omjer 5-14 nije baš nikako za pohvaliti. S druge strane Vouliagmeni je bio na 50% (8-16). Domaćin je ponovo imao između vratnica čuvara mreže u sjajnom izdanju (Marcelić 11 obrana), te je i on jedan od najzaslužnijih u redovima Zagrepčana za minimalnu, ali vrijednu pobjedu. Kada se pogledaju mnoge brojke s utakmice, već i iz njih se zrcali potpuna izjednačenost koja je bila temeljno obilježje utakmice. Po četvrtinama triput po 3:3, zatim isti broj osobnih pogrešaka (16) itd.

Vouliagmeni je otvorio vodstvom 2:0, Mladost je poravnala s 2 gola Radua, a onda i preokrenula pogotkom drugog centra, Josipa Vrlića.

U drugoj dionici je domaćin imao prvi put prednost od 2 gola ‘viška’ (Bukić iz peterca za 6:4), ali i na to su sada Grci brzo uzvratili s golovima Afroudakisa i Alafragkisa (6:6). Nakon pola utakmice, kao da smo na početku.

Treću je četvrtinu dobila Mladost i to golom Josipa Vrlića samo 3 sekunde prije kraja (8:7). U zadnjih 8 minuta, u igri gol za golom, manje od pola minute do kraja Josip Vrlić je pogodio za 11:9 (28 sekundi prije konca utakmice). Otići s dva gola prednosti u Atenu, za mladostaše bi bilo ravno zgoditku na lutriji. U posljednjem napadu gostiju, isključen je Bušlje, trener Vouliagmenija Koljanin je zatražio minutu odmora, a samo 8 sekundi prije kraja, u napadu s igračem više, Troulos je pronašao put lopti u mrežu Zagrepčana.

Uzvratna utakmica na rasporedu je sljedeće srijede, 24. ožujka u Ateni ili preciznije Pireju budući da će se utakmica odigrati u Olympiacosovom bazenu jer je onaj Vouliagmenija nenatkriven.

IZJAVE

Zoran Bajić, trener Mladosti:

– Da smo pobijedili s 2 razlike, to ne bi bilo samo komotnije već i ozbiljna prednost uoči uzvrata u Ateni. Ovako je sve otvoreno i neizvjesno. Mislim da smo se borili, da je bilo korektno. Bilo je vidljivo da nam nedostaje i malo igrača u rotaciji, ali čestitam dečkima na pobjedi. Nadam se da ćemo već možda za uzvrat imati Viskovića.

Hrvoje Koljanin, trener Vouliagmenija:

– Nije lako igrati protiv Mladosti s ovakva dva centra. Vidjelo se i sada, mi s dobrom obranom primimo svejedno 11 golova od Mladosti. To je snaga te momčadi. S druge strane, tu se iskazuje manjak utakmica naše momčadi. Ipak, izgubiti u Zagrebu 1 razlike i imati još doma uzvrat, ne daje mi za pravo biti nezadovoljan. Oni nas sigurno ne znaju odnosno nisu znali uoči ove utakmice kao mi njih jer ja pratim hrvatski vaterpolo, a mi pak u Grčkoj uopće nismo ni igrali. U uzvratu će nama biti sigurno teže.