Prvenstvo Hrvatske / 26. ožujka 2022.

ČETVRTFINALE DOIGRAVANJA – Mornar BS dočekuje Solaris

Od četiri para četvrtzavršnice, onaj koji čine Mornar BS i Solaris vjerojatno je najneizvjesniji. Ne samo na papiru. Dovoljno je pogledati i njihove dosadašnje prvenstvene oglede koji su bili vrlo neizvjesni. Odnosno, u dvije dosadašnje utakmice mornarevaca i Sunčanih u Prvenstvu Hrvatske jedna i pol utakmica ili 6 od ukupno 8 dionica, četvrtina, bila je u potpunom egalu.

U prvom dijelu Prvenstva, u 7. kolu u Splitu je bilo 11:11. Utakmica otvorena od prve do zadnje minute, a u njoj je svaka momčad imala jedno razdoblje ‘rupe’. Tada je Mornar BS primjerice treću četvrtinu dobio 5:0, ali su Šibenčani uzvratili u sljedećoj s 5:1 u svoju korist i to je na kraju dovelo do podjele bodova.

Prije koji dan, u 14. kolu u Šibeniku nakon prve dvije četvrtine bilo je 6:6, da bi tada slijedile one dvije četvrtine u kojima je samo jedna momčad bila izrazito nadmoćna. Bio je to Solaris koji je na koncu stoga i pobijedio 12:7.

S obzirom na sve navedeno, teško je onda i prognozirati predstojeću utakmicu – veli za hvs.hr, trener Solarisa Jure Marelja.

Ove dvije momčadi su doista vrlo izjednačene i to smo dokazali ove sezone, pa i u regionalnim nadmetanjima, ne samo domaćem prvenstvu. Ova zadnja naša utakmica mi se čini da je bila do polovice ozbiljna, a onda u jednom trenutku Mornar kao da se umorio ili ne znam što. Teško mi je ocijeniti. Pravi omjer snaga ćemo mislim vidjeti u predstojeća dva susreta. Vjerujem u moju momčad i igrače, dobro igramo u zadnje vrijeme i mislim da bi to trebali materijalizirati. Ukoliko ne u prvoj, a onda sigurno u uzvratnoj utakmici

– napominje trener Šibenčana.

Dodatna dobra okolnost za Solaris je svakako i podatak da kompletni stižu u Split, s najjačom postavom. To je baš ono čime se ne može pohvaliti Boris Pavlović, trener Mornara BS.

Mi nismo ni u Šibeniku bili kompletni i nije da se hvatam za alibi, ali nije nam nastupio tada ni Goran Solje, ni Luka Dužević. Nije opravdanje, ali bili smo malo ‘kraći’. Uz to, neke sam igrače malo i svjesno odmarao baš za predstojeće dvije utakmice protiv Solarisa. Nemojmo zaboraviti da mi imamo jednako tako još i dvije utakmice kvalifikacija za ostanak u Premier ligi, protiv Primorja EB. Dakle, imamo dosta utakmica koje nama puno znače i valja rasporediti dobro snage. Neću reći da smo zato zadnju utakmicu u Šibeniku išli s tom namjerom, tako odigrati, štedjeti se, ali je ispalo tako. Sad će to biti druga priča, dvije neizvjesne utakmice. Pogotovo ova prva gdje igramo doma, nemamo više što čekati, sezona je došla do kraja