Prvenstvo Hrvatske / 26. ožujka 2022.

ČETVRTFINALE DOIGRAVANJA – Jug AO u polufinalu, Solaris slavio u Splitu

Jugaši su prvi polufinalisti

Nije bilo dvojbe ni najmanje. Jug Adriatic osiguranje prvi je polufinalist doigravanja za naslov prvaka Hrvatske u sezoni 2021./22. Baš kao i u prvoj utakmici odigranoj dan ranije, tako i u uzvratu, u subotu s početkom u podne, jugaši su u svojem bazenu u Gružu bez najmanje problema svladali momčad KPK.

Korčulani dakako i opet sa samo 8 igrača u zapisniku, Dubrovčani s praktički juniorskom postavom, ali su i takvi nemjerljivo jači od suparnika. Kakva je utakmica bila dostatno, osim rezultata svjedoči i podatak da je okončana za samo 50 minuta, što je u muškom seniorskom vaterpolu, raritet.

Solarisu pobjeda u završnici

Očekivanja i najave obojice trenera uoči utakmice su se ostvarila. Mornar BS i Solaris odigrale su uzbudljivu, napetu utakmicu nakon kojeg nismo nimalo bliže odgovoru na pitanje tko je bliže polufinalu, Šibenčani ili Splićani?

Na Poljudu je gost iz Šibenika vodio cijelim tijekom utakmice. Već u drugoj četvrtini su Šibenčani počeli lagano graditi nešto veću prednost (vodstva od 2-3 gola razlike), da bi nakon tri minute igre u trećoj četvrtini bilo čak 4 pogotka ‘viška’ za Solaris (5:9). No, posljednjih šest minuta ove dionice Mornar BS je izvukao neku dotad možda skrivenu snagu, energiju i uspio postići uzastopna tri gola (Roko Akrap s igračem više, te dvaput Marin Vrdoljak iz pozicijskog napada) za minimalno smanjenje suparnika (8:9). Rezultat kojim je okončana treća dionica. Tu ipak nije bio niti kraj po mukama za Solaris.
Neumorni mornarevci, iako bez Solje, kako je i najavio trener Pavlović, te s nedovoljno oporavljenim Lukom Duževićem uspio je pet i pol minuta prije kraja utakmice poravnati. Strijelac je bio Bušelić za 10:10 i to nakon što je Solaris bio početkom ove četvrtine poveo 10:8.
Četiri minute prije kraja, Roko Pelicarić je uspješno okončao akciju gostiju s igračem više za novo vodstvo Solarisa (11:10). Slijedile su minute obostrano grčevite obrane u kojoj je svaki napadač automatski već imao ‘na ruci’ i suparničkog obrambenog igrača. U takvoj igri gotovo da je bilo pitanje trenutka kada će netko skriviti kazneni udarac. Početkom zadnje minute, Pelicarić je iznudio baš to. Prekršaj Roka Akrapa za peterac koji je u pogodak za 12:10, kasnije će se ispostaviti i konačan rezultat, pretvorio tko drugi nego najbolji strijelac Solarisa, Antun Goreta.
Solaris je ovime ostvario prednost, ali daleko je ovo još od završenog posla. Šibenčani su u prednosti, bez daljnjega, kako zbog pobjede, tako i zbog druge utakmice koju će igrati doma, ali to nimalo ne znači da Mornar BS nije bez šansi. Ovaj je par potpuno ‘otvoren’.

Uzvratna utakmica između ova dva sastava, odigrat će se u Šibeniku, u srijedu, 6. travnja.