Prvenstvo Hrvatske / 28. ožujka 2022.

ČETVRTFINALE DOIGRAVANJA – Jadranovih +10 u Zagrebu

Jadran je čak pobijedio i manjom gol-razlikom negoli je u ponedjeljak u Zagrebu bila temperatura zraka (22 stupnja), ali i ova će razlika pogodaka (plus 10) biti po svemu sudeći dostatna Splićanima za ulazak u polufinale.

Šalu na stranu, bilo je očekivano da će prvoplasirana momčad u prvenstvu nakon ligaškog dijela (Jadran) dokazati svoju snagu protiv posljednjeplasiranog od sastava koji su izborili četvrtfinale (8. uoči doigravanja, Medveščaka). Splićani su čak imali i igrača manje u rotaciji, protiv Medvjeda trener Smodlaka nije imao na raspolaganju Duju Pejkovića i Antonija Duževića. To se ipak nije osjetilo odveć u igri, još manje rezultatu.

Rezultatski su jadranaši osigurali pobjedu doslovno u prvih osam i pol minuta utakmice, dakle s prvim napadom u drugoj četvrtini. Onda kada je Zvonimir Butić postigao gol za 5:0. Čime se samo nadovezao na pogotke suigrača iz prve četvrtine (Marinić Kragić, Burić i dvaput Šetka, od toga jednom iz kaznenog udarca). Sve ostalo je bilo odrađivanje forme, ali dosta ozbiljno. Od primjerice dva gola Stojanca u razmaku od samo 48 sekundi (za 9:3 i 10:3), od čega je drugi iz kontre. Pa čak i pred kraj utakmice, već pri rezultatu 16:7, gosti nisu odustajali od protunapada (Marino Čagalj). Sve u svemu, ovih 10 razlike daje nam za vjerovati da će Jadran nakon uzvrata 6. travnja ući u polufinale Prvenstva Hrvatske.