Kadeti, Prvenstvo Hrvatske / 15. ožujka 2024.

Cavtat i Solaris izravno u polufinalu

U Šibeniku je u petak završeno nadmetanje po skupinama A i B na završnom turniru Prvenstva Hrvatske za kadete. Momčadi Cavtata i Solarisa su osvajanjem prvog mjesta u svojoj skupini ishodili pravo izravnog nastupa u polufinalu, dok će drugo i trećeplasirani međusobnim sučeljavanjem u subotu prijepodne (A2-B3 i B2-A3) odlučiti o sljedeća dva polufinalista.

Peterci odlučili Cavtat – Mornar
Cavtat nije baš tako jednostavno i lagano došao do prvog mjesta jer su primjerice u 2. kolu svladali Mornar (17:16), ali tek boljim izvođenjem peteraca. Tu valja naglasiti da je Mornar počeo senzacionalno i dobio prvu četvrtinu 4:0, ali je i Cavtat u trećoj dionici primjerice uzvratio jednakom mjerom dobivši taj dio igre 6:2.
Mladost je pak dobila gradskog suparnika Medveščak (13:10) u utakmici u kojoj su mladi Žapci tri četvrtine vodili, pa i po 3-4 gola prednosti, da bi Medveščak u zadnjoj četvrtini poravnao na 10:10.
U 3. kolu A skupine, Cavtat i Mladost su dobili svoje suparnike, Medveščak odnosno Mornar identičnim rezultatom, (13:9).

Nadmoćni Solaris
Mladići iz šibenskog Solarisa u B skupini su bez poraza, s tri pobjede nadmoćno osvojili prvo mjesto. Na put im nije stao ni Zadar 1952 (11:6), ali ni u 3. kolu, u izravnom derbiju za prvo mjesto sastav Jadrana. Šibenčani su slavili 13:9, što je zanimljivo jer se radi o trećem istovjetnom rezultatu u cijelom kolu. Patrik Kundid je za pobjednika postigao čak 6 golova.

Temeljem osvojenog drugog odnosno trećeg mjesta u skupini A i B, znano je da će se u tzv. lažnom četvrtfinalu sastati Mladost – Jug Adriatic osiguranje odnosno Jadran – Mornar.