Mlađi kadeti, Prvenstvo Hrvatske / 12. srpnja 2023.

Cavtat i Medveščak u finalu

U četvrtak ćemo na zagrebačkom bazenu Šalata dobiti novog prvaka Hrvatske u konkurenciji mlađih kadeta. Naime, nakon trećeg dana nadmetanja, a koja su okončana polufinalnim susretima, dobili smo sve parove razigravanja za konačan plasman.

U finalu će se sastati Cavtat i Medveščak

Cavtaćani su u uzbudljivom polufinalu s Jadranom slavili ‘ruletom’ peteraca, 16:14 nakon što je po okončanju četiri četvrtine bilo 11:11. Inače, Cavtat je još početkom treće četvrtine poveo 9:5, te se doimalo kako sigurno brode prema finalu. Ipak, uporni mladi jadranaši su već do kraja treće dionice smanjili na 8:9, da bi s golom razlike dobili zadnjih sedam minuta i ishodili vrhunac uzbuđenja raspucavanjem peteraca. Cavtaćani su inače do polufinala došli uvjerljivom četvrtfinalnom pobjedom nad ‘susjedima’ iz iste županije, korčulanskim KPK, 9:3.

U drugom polufinalu je branitelj naslova, Medveščak bio bolji od Solarisa 15:13. Briljirao je kod pobjednika Deni Sappe sa 6 golova, ali nisu daleko bili ni Šibenčani Andrija Bujas 4 odnosno Stipe Maleš 3 gola. Izuzev prve četvrtine u kojoj su Šibenčani poveli 3:1, najveći dio ostatka susreta su u prednosti bili mali Medvjedi. Manje od četiri minute prije kraja Medveščak je vodio 14:11, da bi Solaris stigao na gol zaostatka, 14:13 minutu i pol prije kraja. U posljednjoj je minuti, Sappe postigao pogodak koji je zacementirao finale Medvjedima.

Šibenčani su pak u srijedu prijepodne svladali Zagreb u četvrtzavršnici, 13:11 i to petercima.

U utakmicama poretka od 5. do 8. mjesta, Mladost je svladala Zagreb 7:5, a presudila je zadnja četvrtina koju su mladi Žapci dobili 2:0; dok je KPK bio bolji od Zadra 1952 s tri gola razlike, 13:10.

Utakmica za broncu između Jadrana i Solarisa počinje u četvrtak u 11.10 sati, dok je finale Cavtata i Medveščaka u 12.15 sati na bazenu Šalata.