Mlađi juniori, Prvenstvo Hrvatske / 22. travnja 2023.

Čak 39 golova u Rijeci

Nakon tri tjedna ‘mirovanja’, u akciji su ponovo mlađi juniori. Dečki ovog uzrasta ovog vikenda odigravaju susrete 17. i 18. kola.
U petak su odigrane tri utakmice 17. kola, a u kojima su pobjede odreda ubilježili domaćini. Oba zagrebačka kluba slavili su protiv dva splitska. Tako je Mladost svladala Jadran (11:9) bolom igrom u drugom dijelu utakmice u kojem su mladi mladostaši dobili treću i četvrtu četvrtinu s po 4:2, te su tu i izborili pobjedu. Fabio Jakuš (Mladost) s 5 golova je bio najbolji strijelac susreta.

Medveščak je svladao POŠK 1937 uvjerljivo i bez stresa, (10:6). Nakon prve dvije četvrtine bilo je već 6:3 za Medvjede. U ovom je susretu najprecizniji pojedinac bio Luka Sever (Medveščak) s 4 gola.

Nemjerljivo najneizvjesnije, s obiljem pogodaka bilo je u Rijeci gdje je Primorje EB skoro pa iznenađujuće teško svladalo posljednju momčad na ljestvici, šibenski Solaris, (20:19). Čak 39 golova, pa bilo to i u mlađim uzrastima, nije nešto što se često viđa. Tko zna bi li Riječani na koncu i slavili da u svojim redovima nisu imali sjajno raspoloženog Bornu Margitića koji je postigao čak 8 golova.

U subotu je na rasporedu još jedna utakmica 17. kola, te dvije utakmice 18. kola, dok će se još dva susreta 18. prvenstvene runde odigrati u ponedjeljak.