Prvenstvo Hrvatske, Seniorke / 25. svibnja 2024.

Bura jača od Juga

U drugoj utakmici za treće mjesto Prvenstva Hrvatske za seniorke, splitska Bura je u poljudskom plivalištu svladala Dubrovkinje iz Juga 12:10. Budući da je u prvoj utakmici Jug slavio (15:13), izvjesno je da će se igrati ‘majstorica’ ili treća utakmica u Gružu.

Jug je inače u Split došao sa samo 9 igračica, pa su već i tim podatkom gošće bile u podređenom ili neravnopravnom položaju. Nakon prve četvrtine je Bura vodila 4:0, ali jugašice se nisu dale smesti već su do poluvremena smanjile na samo gol prednosti za domaće, 5:4.

U trećoj četvrtini je Bura sačuvala vodstvo, ali samo na gol do dva razlike. Pobjeda Splićanki je manje-više osigurana nešto manje od pet minuta do kraja kada je Bura povela 12:8.

Pet je pogodaka za domaće postigla Kanađanka Payton Madison Donald, baš koliko i Nika Alamat za jugašice.

Točan datum treće utakmice para Jug – Bura odredit će se naknadno.