Prvenstvo Hrvatske, Seniorke / 3. rujna 2020.

PRIMORJE EB – BURA 7:4 (1:0, 2:2, 1:2, 3:0)

RIJEKA – Otvoreni bazen na Kantridi. Suci: Franulović i Čipčić (obojica iz Rijeke).. Opunomoćenik: Blažić (Ika).

PRIMORJE EB: Ratković, Vucelić 1, Virag, Jereb 5, Ružić, Nedoklan, Kinkela, Trusk, Iskra, A. Stipanov 1, Vidulić,  Kosić, G. Stipanov, Jureša. TRENER: Željko Tonković.

BURA: Buljac, Božan 1, Domazet, Tudor, Čagalj, Eterović, Srkhoj, Klančnik, Matošić, Nell 1, Rožić 2 (1), Sinković, Jonjić, Pešić. TRENER: Nikša Savin

PETERCI: Primorje EB -, Bura 1-1.

OSOBNE POGREŠKE: Primorje EB 5, Bura 4.

REALIZACIJA IGRAČICE VIŠE: Primorje EB 0-4, Bura 1-4 (25%).

Vaterpolistice riječkog Primorja EB osvajačice su trećeg mjesta u državnom seniorskom prvenstvu, te su zasluženo sezonu 2019./20. završile s broncom oko vrata. U odlučujućoj trećoj utakmici ili majstorici, u svom su bazenu svladali Splićanke iz Bure i to ‘slomivši’ ih u zadnjoj četvrtini.

Iako su primorjašice cijelo vrijeme vodile (2:0 i 3:1), ipak je načelno utakmica bila neizvjesna do posljednjih osam minuta u koje se ušlo rezultatski poravnato – 4:4. U posljednjoj dionici odgovornost je na sebe preuzela ponajbolja Riječanka, hrvatska reprezentativka Mojca Jereb koja je s tri uzastopna pogotka presudila pobjednice susreta.