Liga prvaka / 14. listopada 2022.

LIGA PRVAKA – Brescia svladala Mladost

Žapci sa Save startali su u Ateni s kvalifikacijama za Ligu prvaka. Ili možda bolje, nastavili su jer je riječ o drugom kvalifikacijskom turniru. U prvom nastupu Zagrepčana, a ukupno 2. kolu (u 1. kolu je Mladost bila slobodna), suparnik je bio bolji. No, taj suparnik je Brescia, talijanski doprvak, prvi favorit turnira u Ateni i istinski vrlo jaka momčad ispunjena talijanskim reprezentativcima, plus još naš Harkov, pa onda i još jedan srpski reprezentativac.

Kada sve to uzme u obzir, onda rezultat 13:9 za Bresciju ne samo što nije iznenađenje, nego nije niti odveć loš rezultat, iako je dakako svaki poraz neuspjeh. Inače, upravo hrvatski ljevoruki reprezentativac Konstantin Harkov nije pokazao baš puno ‘milosti’ prema bivšem klubu, Mladosti. Popularni Kosta je postigao 3 gola, odnosno nakon Vincenza Renzuta s 4 gola, drugi strijelac cijele utakmice.

Prvu su četvrtinu Zagrepčani uspjeli odigrati neodlučeno 2:2, no u nastavku susreta je talijanski sastav ipak dokazao kvalitetu više.

Mladostaši danas (petak) igraju i drugu utakmicu odnosno susret 3. kola, a suparnik će im od 17.30 sati biti litavski prvak Žaibas.