Vijesti / 19. travnja 2022.

Bijač i Bušlje osvojili Grčki kup

Novi trofej za hrvatskog reprezentativnog vratara Marka Bijača, kao i za legendu našeg vaterpola, bivšeg kapetana Barakuda, Andru Bušlju. Ovog puta se radi o nacionalnom kupu. Naime, momčad Olympiacosa je u Larisi gdje je igran Final Four, osvojila Grčki kup što je za bijelo-crvene iz Pireja 23. trofej nacionalnog kupa. Doduše, Marko Bijač nije branio u Larisi, ali je bio s momčadi, te je i njemu pripala na kraju zlatna kolajna.

U polufinalu je Olympiacos pobijedio AEK 6:3, a polovicu golova svoje momčadi postigao je naš Bušlje! U drugom je polufinalu Vouliagmeni svladao Hydraikos 16:14 uz po jedan pogodak Lozine i Paparića za pobjednika.

U finalu je Olympiacos pobijedio najvećeg suparnika, Vouliagmeni 9:8, ali u podosta dramatičnim okolnostima u završnici. Olympiacos je malo više od 4 minute prije kraja utakmice imao komotno vodstvo (9:4), ali tada je Genidounias napravio osobito grub prekršaj (brutalnost) zbog čega je Olympiacos sljedeće četiri minute, skoro do kraja susreta, igrao s igračem manje. Vouliagmeni je to iskoristio i smanjio na 9:8 samo 47 sekundi prije kraja (Kapotsis iz peterca). Momčad Vouliagmenija našeg trenera Hrvoja Koljanina, te centara Luke Lozine i Lovre Paparića je imala zadnji napad, u njemu se priključio i vratar, ali nisu uspjeli izjednačiti.

Za najboljeg igrača završnog turnira proglašen je Emmanouil Zerdevas, vratar Olympiacosa.