1B liga / 23. travnja 2023.

Bellevue ‘zapeo’ kod Kostrene

U posljednjoj utakmici 11. kola Prve B lige, poretka od 1. do 5. mjesta, Jadran iz Kostrene se pokazao (kako smo i najavili) kao vrlo tvrd, opasan domaćin. Štoviše, za goste iz Dubrovnika, sastav Bellevuea i nepobjediv.

Kostrenjani su slavili 14:12 i time zadržali Dubrovčane na trećem mjestu, tri boda manje od drugoplasirane Opatije LRH. Međutim, ne omalovažavajući dakako pobjedu Jadrana, valja ipak spomenuti bitnu otegotnu okolnost za Dubrovčane. Bellevue je u Rijeku došao sa samo 7 igrača! Jasno da se to moralo odraziti prije svega na energetskoj potrošnji. Kako je vrijeme odnosno utakmica odmicala, tako je Bellevue imao sve većih problema. Iako, valja spomenuti da su se gosti u biti, s obzirom i na okolnosti još, sjajno držali. Nakon prve polovice utakmice su imali i minimalnu prednost (7:6). U trećoj četvrtini su domaćini preokrenuli u svoju korist (11:10 za Jadran), da bi još malo povećali razliku u zadnjih 8 minuta.

Marko Popović s 5 i Mario Gudić s 4 gola bili su najprecizniji kod pobjednika.