A reprezentacija / 28. lipnja 2023.

Bašić pogodio za pobjedu, Bijač obranio peterac

Hrvatska reprezentacija svladala je u 1. kolu turnira u Herceg Novom momčad Francuske 9:8. Poprilično rezultatski neizvjesna utakmica odlučena je u zadnjoj minuti.
Prvo je Andrija Bašić pogotkom s desnog vanjskog doveo Hrvatsku u vodstvo 9:8, samo 14 sekundi prije kraja, da bi 3 sekunde prije kraja Harkov napravio prekršaj za kazneni udarac. No, peterac je obranio Marko Bijač za pobjedu Barakuda!

Podsjetimo, naša je reprezentacija cijelo prijepodne srijede još trenirala u Dubrovniku, da bi doputovala u Herceg Novi i odigrala utakmicu. Francuzi su pak večer ranije igrali protiv Crne Gore i izgubili 12:8.

Što se same utakmice tiče, ona je bila izrazito izjednačena, a tek je jednom jedna momčad imala više od gola razlike. Bila je to Hrvatska koja je početkom treće četvrtine povela 8:6.

Naša reprezentacija će u četvrtak (29. lipnja) od 20.00 sati igrati i drugu utakmicu na turniru, protiv domaćina Crne Gore.