Euro kup, Seniori / 9. prosinca 2023.

Barcelona jača od Solarisa

Želja, volja i htijenje domaćina nisu bili upitni, ali kvaliteta je ipak na strani španjolske momčadi. Mogli bi i tako, u jednoj rečenici opisati utakmicu posljednjeg. 6. kola A skupine Eurokupa u Crnici, a u kojoj je Barcelona bila uvjerljiva protiv našeg Solarisa.

Gosti iz Katalonije koje s klupe predvodi Rumunj Andrei Iosep, kojeg će se neki u Hrvatskoj sjetiti i kao igrača zagrebačke Mladosti prije 15-ak godina, iskazali su kvalitetu od prve minute. Ujedno, i vrlo brzo riješili pitanje pobjednika u utakmici koja inače i nije imala osobit rezultatski značaj budući da je sve po pitanju prolaska skupine bilo znano i ranije. Naime, Barcelona je povela u prvoj četvrtini ekspresno 3:0, pa 4:1 i 5:2. Nastavili su istim ritmom i u drugoj četvrtini (6:2). Konačan rezultat ujedno je i najveća razlika koji su gosti ostvarili u Šibeniku.

CN Barcelona6510173:5315
EN Tourcoing6330365:6610
Telimar Palermo6240457:686
VK Solaris6240456:645

Iz skupine A, ulazak u osminu finala osigurali su dakle prvoplasirana Barcelona i drugoplasirani francuski Tourcoing koji je još u srijedu pobijedi Palermo, na Siciliji, 10:9.

Generalno gledano, na kraju euro-sezone za Solaris, Šibenčani mogu biti zadovoljni, pa i ponosni na sebe. Velik uspjeh Sunčanih bio je sam plasman u natjecanje u skupini. Bonus su svakako dvije ostvarene pobjede (Palermo i Tourcoing), od kojih je jedna, protiv Francuza bila petercima, ali u gostima.