A reprezentacija, Prijateljske utakmice, Seniori, Vijesti / 17. prosinca 2019.

AUSTRALIJA – HRVATSKA 8:10 (3:3, 1:3, 1:2, 3:2)

SYDNEY – Plivalište Sutherland Leisure Centre. Gledatelja 500. Suci: Carney i Johnson (obojica iz Australije)

AUSTRALIJA: Hrysanthos, Campbell 2, Hollis, Kayes 1, Power 1, L. Edwards 1, Roach, Younger, Brooks, Putt, Howden 2 (1), B. Edwards, Clarke, Gilchrist 1. IZBORNIK: Elvis Fatović

HRVATSKA: Bijač, Macan, L. Fatović 3, Bašić, Joković 2, Benić, Bukić, Bušlje 1, Miloš, Vrlić 3, Lozina, Garcia 1, Marcelić. IZBORNIK: Ivica Tucak.

PETERCI: Australija 1-1, Hrvatska -.

OSOBNE POGREŠKE: Australija 10, Hrvatska 9

REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Australija 3-8 (38%), Hrvatska 4-10 (40%).

Naša seniorska vaterpolska reprezentacija odigrala je u Sydneyu prvu pripremnu, prijateljsku utakmicu protiv reprezentacije domaćina, te pobijedila 10:8 i razveselila mnogobrojne australske Hrvate na tribinama.

Naime, iako na drugom kraju svijeta, Barakude se i inače u Sydneyu osjećaju kao doma, okruženi brojnim hrvatskim iseljeništvom, koje je onda na samoj utakmici napravilo dodatno domaću atmosferu. Kao da se igralo u našoj domovini, na dupkom ispunjenim tribinama sve je bilo puno hrvatskih zastava i naših nacionalnih boja. Na utakmici je bio, te se prethodno pozdravio s našim reprezentativcima i Ivica Glasnović, generalni konzul Republike Hrvatske u Australiji, u Sydneyu. Konzul Glasnović je unaprijed najavio bodrenje i na preostalim utakmicama Barakuda.

Glede same utakmice, izbornik Tucak je za ovu priliku ostavio na tribinama Luku Lončara, Antu Vukičevića, Franka Lazića i Rinu Burića. Što se kretanja rezultata tiče, iako sam rezultat u ovom trenutku priprema i za prijateljsku utakmicu nije u prvom planu, samo dometnimo da je Australija tek jednom kratko povela (4:3) sredinom druge četvrtine, dok je Hrvatska imala najveću prednost od tri gola razlike (8:5, 9:6 i 10:7). Vratar Marko Bijač je branio sve četiri četvrtine što je očekivano budući da našem prvom vrataru nedostaju utakmice jer je neposredno uoči početka klupske sezone ozlijeđen, te se nedavno vratio punom treningu i utakmicama.