A reprezentacija / 22. kolovoza 2022.

Barakude osvojile 2. mjesto u Beogradu

Hrvatska seniorska reprezentacija završila je nastup na jakom turniru “Srbija 2022” u Beogradu na drugom mjestu. U utakmici posljednjeg, 3. kola Italija je bila bolja od Hrvatske u srazu koji je ujedno odlučivao o pobjedniku turnira – 12:9.

U odnosu na utakmicu večer ranije protiv Srbije, izbornik Tucak je obavio neke izmjene pa je tako Antonio Dužević igrao umjesto prvog centra Josipa Vrlića, na desnoj strani je umjesto Andrije Bašića bio Ivan Domagoj Zović, dok je Filip Kržić nastupio umjesto Matiasa Biljake.

Hrvatska tijekom cijele utakmice nije niti jednom vodila, a tek su jednom naši igrači uspjeli poravnati (5:5 – Žuvela). No, još početkom treće četvrtine utakmica je bila potpuno ‘otvorena’ kada je pri rezultatu 6:5 za Italiju peterac imala Hrvatska, ali udarac Harkova je obranio vratar Marco Del Lungo koji je sjajno branio zadnje dvije četvrtine. Ta obrana kao da je dala poticaj više Settebellu koji je zaredao sa serijom golova 5-1 do sredine zadnje četvrtine kada je Italija prvi put povela i s 5 razlike (11:6). Golovima Biljake i Fatovića u zadnjih 35 sekundi, naši su igrači uspjeli malo ublažiti poraz.

Posljednju utakmicu na turniru odigrali su Srbija i Francuska, a domaćin je bio bolji 13:7.

Konačan poredak: Italija 7, Hrvatska 6, Srbija 4, Francuska 0.

Odmah nakon utakmice s Talijanima naši su vaterpolisti krenuli u Hrvatsku. Izbornik Tucak dat će nekoliko dana odmora reprezentativcima, a završno okupljanje sazvano je za 25. kolovoza u Splitu. Prvu utakmicu na Europskom prvenstvu u Spaladium Areni Hrvatska će odigrati u ponedjeljak, 29. kolovoza od 21.00 sat protiv momčadi Malte.